Olomouc: Na místě nevyužitého plácku vzniklo zajímavé a neobvyklé herní hřiště

09.07.2020 10:39

Vyasfaltovaný plácek, kdysi hřiště, které už nesplňovalo normy a tak si ho někteří začali plést s parkovištěm. Dnes místo, kde mohou děti hrát zajímavé hry a rozvíjet fantazii. Proměna veřejného prostoru v ulici Na Vozovce vedle železniční trati vzešla z diskuzí veřejnosti a jednoho dobrého nápadu.

Olomouc: Na místě nevyužitého plácku vzniklo zajímavé a neobvyklé herní hřiště
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„O budoucnosti tohoto místa jsme se nejprve bavili s veřejností. Impulsem k debatám byla rekonstrukce původní stříšky, která zdejší staré asfaltové hřiště oddělovala od chodníku a silnice,“ vysvětlil náměstek primátora Matouš Pelikán. „Vadilo nám, že místo, kde kvůli blízké železniční trati nelze z důvodů bezpečnosti hrát míčové hry, už nebude sloužit dětem pro trávení volného času. Někdo tady zkoušel i parkovat, což jsme opravdu nechtěli,“ dodal náměstek.

„Z podnětu architekta Jana Mléčky jsme se s kolegy z oddělení sportu obrátili na výtvarnici Terezu Vašnovskou, která se specializuje na vytváření her na chodnících,“ řekl Matouš Pelikán. Ta navrhla a následně i vytvořila soubor her, které lze na asfaltové ploše bezpečně hrát. „Jde v podstatě o různé jednoduché hry pro děti různého věku, které rozvíjí fantazii i motoriku,“ uvedla Tereza Vašnovská. Děti k hraní těchto her nepotřebují žádné pomůcky, stačí zájem, šikovnost a případně malý kamínek.

Obdobné chodníkové hry Terezy Vašnovské  už úspěšně využívají děti v jiných městech. Ty olomoucké se k nim mohou přidat od tohoto týdne, kdy byly hry na dlouho nevyužívaném plácku v ulici Na Vozovce dokončeny.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Stromy v obnovené aleji ponesou jména blanenských osobností

19:09 Blansko: Stromy v obnovené aleji ponesou jména blanenských osobností

Salmova alej blanenských osobností. Tak se bude jmenovat stromořadí lip, které vznikne mezi blanensk…