V rámci této kategorie se posuzují vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, technologická centra a inovační centra orientovaná na oblast vědy a výzkumu, technologie, inovačního podnikání a odborného vzdělávání, která spolupracují s vysokými školami, vědeckými pracovišti nebo výzkumnými ústavy. Rozhodujícími kritérii jsou velikost nemovitosti, technické řešení a její technologické vybavení. Dále se posuzuje úroveň spolupráce navázané se vzdělávacími institucemi a celkový společenský přínos související s počtem nově vytvořených odborně zaměřených pracovních míst.
„Získané ocenění nás velmi potěšilo. Podnikatelský inkubátor Vědeckotechnického parku provozuje Univerzita Palackého už pět let. Projekt olomouckého Podnikatelského inkubátoru vznikl díky partnerství Univerzity Palackého s Olomouckým krajem a statutárním městem Olomouc. Naši partneři, kterým bych ráda poděkovala, nás podpořili nejen morálně, ale i finančně. I díky jejich podpoře jsme budovu vybavili špičkovým zařízením a můžeme našim klientům poskytovat kvalitní služby. Děkujeme CzechInvestu i porotě, že naši snahu ocenila v této významné soutěži," uvedla projektová manažerka VTP UP Silvie Polánková.
Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) poskytuje pronájem kanceláří a výrobních prostor, poradenské služby a využití přístrojů a know-how Univerzity Palackého. Prostřednictvím Podnikatelského inkubátoru pomáhá začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy s ojedinělým nápadem a zaměřením. Inkubátor je v současné době obsazen, k dnešnímu dni v něm působí 27 firem. Jeho cílem je snaha vytvořit příznivé podnikatelské prostředí s napojením na vědeckovýzkumné kapacity Univerzity Palackého a snaha přispět k lepšímu propojení místní ekonomiky s výzkumnými/vývojovými kapacitami.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olomouc.cz