Olomouc: Rekonstrukce části třídy Kosmonautů se blíží

04.07.2025 16:14 | Tisková zpráva

V polovině července odstartuje město Olomouc rekonstrukci části třídy Kosmonautů.

Olomouc: Rekonstrukce části třídy Kosmonautů se blíží
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Včasný zásah zabrání dalšímu poškození vozovky a tím i nákladnější a dlouhodobější rekonstrukci v budoucnu. Práce na přibližně 400 metrů dlouhém úseku začnou 14. července a jejich dokončení se plánuje na konec srpna.

Oprava se bude týkat úseku od mostu přes řeku Moravu (včetně) směrem k hlavnímu nádraží až po křižovatku s ulicí Vejdovského (mimo). „Jedná se zejména o opravu stávajícího narušeného krytu vozovky a dále řešení lokálních problémových míst, konkrétně jde o úseky komunikace s nefunkčním odvodněním a zrušení sjezdu na parkoviště,“ říká vedoucí odboru dopravy olomouckého magistrátu Zdeňka Gajdošová.

Nové napojení k Úřadu práce a další úpravy v okolí

Anketa

Žije se vám lépe, než před čtyřmi roky?

4%
96%
hlasovalo: 16178 lidí

Součástí projektu je rovněž zajištění dopravního napojení nové pobočky Úřadu práce České republiky. „Dojde k novému napojení úřadu práce a vzniku nového čtvrtého ramene stykové křižovatky účelové komunikace a parkoviště BEA na třídě Kosmonautů,“ popsala vedoucí odboru další plánované práce. Během měsíce a půl dlouhé rekonstrukce město upraví nejenom vozovku, ale i veřejné osvětlení, semafory a chodníky v úseku křižovatky v místě napojení pobočky Úřadu práce ČR.

Celkové náklady na opravu činí 13,6 milionu korun včetně DPH. Zhotovitelem bude společnost KARETA. Rekonstrukce si sice vyžádá částečná dopravní omezení a dočasné úplné uzavírky, provoz tramvají však zůstane bez přerušení.

Dopravní omezení během oprav:
Fáze I. – 14. 7.- 3. 8. 2025 – částečná uzavírka jízdního pásu ve směru HL. NÁDRAŽÍ – CENTRUM
Fáze II. – 4. 8. - 10. 8. 2025 – úplná uzavírka jízdního pásu ve směru HL. NÁDRAŽÍ – CENTRUM
Fáze III. – 11. 8 - 24. 8. 20025 – částečná uzavírka jízdního pásu ve směru CENTRUM – HL. NÁDRAŽÍ
Fáze IV. – 25. 8. - 31. 8. 2025 – úplná uzavírka jízdního pásu ve směru CENTRUM – HL. NÁDRAŽÍ

Omezení MHD:

  • V 1. fázi bude zastávka Vejdovského směr Tržnice pro autobusovou linku číslo 22 přemístěna do ulice Vejdovského.
  • Ve 2. fázi bude autobusová linka číslo 22 vedena ze zastávky U Teplárny směr Tržnice po náhradní trase ulicemi Holická, Tovární, Wittgensteinova, 17. listopadu a třídy Svobody. Linkou nebude obsluhována v daném směru zastávka Vejdovského.
  • Ve 3. fázi nebude MHD omezena.
  • Ve 4. fázi bude autobusová linka číslo 22 vedena ze zastávky Tržnice směr U Teplárny po náhradní trase ulicemi třída Svobody, 17. listopadu, Wittgensteinova, Tovární a Holická. Linkou nebude obsluhována v daném směru zastávka Vejdovského.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Kroměříž: Dotace pomáhá s vybavením sociálních služeb

19:06 Kroměříž: Dotace pomáhá s vybavením sociálních služeb

Sociální služby města Kroměříže (SSKM) modernizují zdravotnické vybavení jednotlivých domovů.