Olomouc: Studie odhaluje budoucí podobu Tererova náměstí

29.08.2018 9:15

Rada města Olomouce schválila včera územní studii Tererova náměstí v Neředíně. Ta řeší revitalizaci veřejného prostranství náměstí s cílem získat odborný podklad pro rozhodování v území. Náklady na proměnu náměstí jsou odhadnuty na 13,5 milionu korun.

Olomouc: Studie odhaluje budoucí podobu Tererova náměstí
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Důvodem pořízení studie je zanedbaný stav Tererova náměstí, na který dlouhodobě upozorňuje komise městské části. Revitalizace náměstí je plně v souladu s územním plánem,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Původně vzorovaná dlažba byla na náměstí pokryta živicí, která nese stopy pozdějších oprav či nové instalace inženýrských sítí a je ve špatném stavu. Stromy, které jsou v havarijním stavu, budou nahrazeny novými.

Architektonický návrh studie počítá s novým povrchem ze tří druhů dlažby, přičemž ta mezi lavičkami bude zatravňovací. „Dešťová voda bude odváděna do zatravněných ploch, což je
v souladu s právě dokončenou studií modrozelená infrastruktura, která řeší hospodaření se srážkovými vodami,“ vysvětlil náměstek Jakubec.

Zdravé lípy zůstanou na náměstí zachovány a přibude k nim alej z dřezovců, která změní mikroklima před prodejnou. Opravy se dočká i kašna, jejíž součástí se stane záhon růží
a levandule.

„Náměstí by mělo dostat nový mobiliář. Laviček, sedátek a stojanů na kola bude podle studie mnohem více než nyní,“ doplnil Jakubec.

Náměstí vzniklo jako součást sídliště v 60. letech minulého století. Podle tehdejšího názvosloví bylo okrskovým centrem, ve kterém byla soustředěna základní škola, objekt služeb a prodejna potravin. Jméno náměstí dostalo podle bývalého komunistického funkcionáře Rudolfa Terera, který zahynul v koncentračním táboře. Mnoha Olomoučanům se v paměti ale vybaví především bývalá prodejna Tuzexu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…