Olomouc: Svatomartinské hody a Vánoční trhy s bohatým programem a novým osvětlením

10.11.2016 21:25 | Zprávy
autor: PV

Na Horním a Dolním náměstí už v těchto dnech vyrůstá trhové městečko, což je neklamným znakem a tradičním průvodním jevem předvánočního období v Olomouci.

Olomouc: Svatomartinské hody a Vánoční trhy s bohatým programem a novým osvětlením
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Už v závěru tohoto týdne totiž odstartují Svatomartinské hody, po kterých pak budou s malou dvoudenní odmlkou následovat oblíbené Vánoční trhy. V součtu se bude jednat o čtyřicetidenní nabídku zábavy, společenských setkání i dobrého jídla a pití v centru města.

V průběhu listopadu a prosince tedy bude střed Olomouce žít dvojicí tradičních akcí, spjatých se svatomartinským vínem a posléze s adventním obdobím a Vánocemi. Olomoučané i návštěvníci města se mohou těšit na novinky i na všechny tradiční atributy těchto trhů, tedy stánky s ryze řemeslnými výrobky, regionálními pochutinami i oblíbeným punčem, a na množství kulturních akcí, jako jsou koncerty a divadelní představení či ohňostroj. „Nové bude letos například slavnostní osvětlení, které v předvánočním období zkrášlí město a dodá mu tu pravou atmosféru blížících se svátků,“ říká náměstek primátora Pavel Urbášek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město dokončilo kompletní rekonstrukci kašny na Milíčově náměstí

10:46 Kroměříž: Město dokončilo kompletní rekonstrukci kašny na Milíčově náměstí

Milíčovo náměstí má novou dominantu. Kroměřížská radnice totiž dokončila kompletní rekonstrukci zdej…