Olomouc má zpracovanou koncepci školství do roku 2020

03.12.2015 11:30 | Zprávy
autor: PV

Rada města Olomouce se na svém posledním jednání zabývala mimo jiné také Koncepcí rozvoje školství statutárního města Olomouce na období 2015 – 2020.

Olomouc má zpracovanou koncepci školství do roku 2020
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Vůbec poprvé se vedení města seznámilo s obsáhlým koncepčním textem, který nejen hodnotí současný stav olomouckých mateřských a základních škol, ale zejména navrhuje konkrétní řešení témat, ve kterých zatím shledává nedostatky.

„Odbor školství společně s komisí pro výchovu a vzdělávání a využití volného času zpracovali ucelený materiál, který nejen že sleduje aktuální vývoj v našich školách v mnoha oblastech, ale zejména přichází s řešením. Díky této koncepci máme přehledně zpracované strategické cíle i cestu k jejich naplnění, které bychom se v daném období chtěli určitě držet,“ vysvětluje náměstek primátora Pavel Urbášek.

Koncepce se zaměřuje na popis současného stavu školství v Olomouci, stěžejní část se však soustředí na vývoj a strategické cíle v tomto odvětví do roku 2020. Jednotlivá opatření jsou navržena tak, aby přispěla k modernizaci prostředí mateřských a základních škol a také k vytvoření a rozvíjení příznivého školního klimatu. Důležitou součástí je také modernizace výuky, širší využití informačních a komunikačních technologií ve výuce i při zájmové činnosti a v neposlední řadě i zlepšení technických parametrů budov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.