Olomouc si pořídila vlastní respirátory

01.04.2020 8:35

Stovky respirátorů, které díky práci krizového štábu města v neděli dorazily do Olomouce, už směřují k potřebným.

Olomouc si pořídila vlastní respirátory
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Ochranné pomůcky krizový štáb aktuálně po celý den distribuuje nejen městským organizacím, ale dokáže reagovat i na okamžitou poptávku lidí v první linii. Více než pět stovek respirátorů třídy FFP2 tak dnes odpoledne zamířilo na Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Stejné množství ochranných pomůcek pokrylo aktuální potřebu pracovníků v sociálních službách, ke kterým spolu s respirátory členové krizového štábu zavezli i 70 litrů dezinfekce. Dalších čtyři sta respirátorů dostala Městská policie Olomouc především pro strážníky.

Odbor ochrany olomouckého magistrátu, který tvoří jádro krizového štábu města, zajistil vlastními silami nákup respirátorů třídy FFP2. Dnes dorazily do Olomouce.

„Hned v prvních dnech stavu nouze jsme situaci vyhodnotili tak, že si musíme pomoci především sami,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major, který je za ochranu obyvatel odpovědný. Celkem se jedná o 50 tisíc respirátorů KN95, kompletně budou v Olomouci do středy.

Respirátory využije nejen magistrát, ale i pracovníci příspěvkových organizací a akciových společností města – od technických služeb přes dopravní podnik až po městskou policii.

„Předpokládáme, že v první vlně jich využijeme dobrou polovinu, Asi pětadvacet tisíc kusů nám bude stačit na měsíc provozu, zbývající kapacity může zatím nabídnout okolním obcím případně subjektům, které zajišťují chod města – počínaje lékaři, až po sociální pracovníky,“ řekl primátor Mirek Žbánek.

Další zásilka, která je na cestě, jich bude obsahovat sto tisíc. Krizový štáb se proto nyní zabývá sestavením logistického plánu a cílovými skupinami distribuce. Podařilo se mu tím splnit úkol stanovený předsedou, jímž je primátor – přes kritický nedostatek na trhu zajistit do konce března ochranné pomůcky a dezinfekci pro město a jeho organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Dobrovolné hasiče prověřil nouzový stav

11:11 Šumperk: Dobrovolné hasiče prověřil nouzový stav

Příjem a výdej desinfekce i ochranných prostředků, pomoc Policii ČR v hlídkové činnosti v uzavřené o…