Opava: Do útulku putují zvířata novým autem

14.08.2020 15:47

Městská policie Opava (MPO) má od srpna k dispozici nový automobil určený mimo jiné na převoz odchycených psů a koček či transportu nemocných a uhynulých zvířat.

Opava: Do útulku putují zvířata novým autem
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

Aby mohl být využíván k těmto účelům, prošel interiér užitkového Citroenu Berlingo speciálními úpravami, které na základě zkušeností z praxe navrhli samotní strážníci. „Nechybí klec a dělitelná přepážka, výbavu doplňuje odchytová tyč, vrhací sítě, přepravky na kočky a menší zvířata a další pomůcky,“ vyjmenovává mluvčí MPO Marek Dýčka.

„Automobil byl pořízem z městského rozpočtu za necelých 460 tisíc korun, o 200 tisíc levněji, než byla původně předpokládaná hodnota stanovená ve výběrovém řízení. Vůz je vhodný také pro převážení jízdních kol a samozřejmě může sloužit i pro běžné výjezdy strážníků, když není k dispozici jiné vozidlo,“ uvedl náměstek primátora Igor Hendrych.

Nejčastěji ale určitě zamíří do útulku v městských sadech, kam strážníci ročně odvezou okolo pěti set psů a koček. Další, často exotická zvířata, jsou předávána Stanici mladých přírodovědců, MPO spolupracuje i se Záchrannou stanicí pro volně žijící živočichy v Bartošovicích u Nového Jičína.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Město uspělo s žádostí o dotaci na kamerový systém

16:57 Pardubice: Město uspělo s žádostí o dotaci na kamerový systém

Moderní kamerový systém (MKS), který je pro město základem pro vybudování Inteligentního řízení dopr…