Ostrava: Město vyhlásilo programy na podporu sportu v roce 2021

24. 9. 2020 13:55

Celkem 140,3 milionu korun chce město Ostrava v příštím roce rozdělit na podporu tělovýchovy a sportu mezi sportovní kluby na jejich činnost, ale také do výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovní infrastruktury. Vyhlášené programy se zaměřují na registrované i neregistrované, ale také na vrcholové sportovce.

Ostrava: Město vyhlásilo programy na podporu sportu v roce 2021
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Zájemci mohou zasílat své žádosti v termínu od 21. září do 2. října 2020. Proces podání žádosti je jednoduší než v předchozích letech, celou ji lze podat elektronicky. Zrušena je povinnost fyzického dokládání povinných příloh. Další zefektivnění se chystá pro příští rok, kdy bude pro oblast sportu zprovozněn speciální portál, který navíc zjednoduší celou administraci žádostí.

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35320 lidí

„Ostrava pravidelně podporuje rekonstrukci i výstavbu sportovišť v majetku či dlouhodobém pronájmu jednotlivých sportovních klubů a vytváří tak vhodné podmínky pro sport dětí, mládeže i široké veřejnosti. Mnohé z nich cílí na energetickou úsporu budov, které se projeví v následném snížení cen za energie, investujeme do oprav fotbalových hřišť, tenisových kurtů, sociálních zařízení či sportovních potřeb pro kluby," uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Program na podporu tělovýchovy a sportu je určen na pravidelnou činnost sportovních klubů, které se zaměřují na sportovce registrované ve sportovních svazech, i na ty neregistrované. Dále se z něj budou financovat akreditovaná sportovní centra mládeže a také sportovní akce významně reprezentující statutární město Ostravu a konající se na jejím území. Nově z něj lze čerpat prostředky na sportovní infrastrukturu.

Program na podporu vrcholového sportu je určen na činnost sportovních subjektů v oblasti sportovní výchovy a přípravy dětí a mládeže a na činnost sportovních subjektů dosahujících vynikajících výsledků v nejvyšších domácích soutěžích, které významným způsobem reprezentují město Ostravu.

Žádost do výběrového řízení je zveřejněna na webových stránkách města ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Hledáme strašidla, obří dýně i krásnou přírodu

9:15 Plzeň 3: Hledáme strašidla, obří dýně i krásnou přírodu

Dlouhé podzimní večery tedy můžete s rodiči využít na přípravu kostýmu třeba mrtvé nevěsty, zombie p…