Ostrava: Obyvatelé fandili během časovky špičkovým cyklistům

19.08.2019 7:33

Do Ostravy se sjela cyklistická špička. Časovkou týmů odstartoval ve čtvrtek 15. srpna 11. ročník největšího mezinárodního etapového závodu v naší zemi Czech Tour. Během čtvrtečního odpoledne si na kolech v Ostravě zazávodily také děti.

Ostrava: Obyvatelé fandili během časovky špičkovým cyklistům
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto
reklama

Do Ostravy se ve čtvrtek 15. srpna po dlouhých 23 letech vrátila světová cyklistika. U Trojhalí odstartovala v 17 hodin první etapa Czech Tour 16,2 kilometru dlouhá časovka týmů.

Na start nastoupily týmy, které ještě nedávno závodily na legendární Tour de France Mitchelton-Scott a Bora-Hansgrohe. Prvně jmenovaný tým přijel se silnou obsadou, v níž dominovali vítěz etapy na Tour de France Daryl Impey, dvojnásobný stříbrný olympijský medailista Michael Hepburn anebo juniorský mistr světa a čtyřnásobný medailista z mistrovství světa dospělých Luke Durbridge.

Za tým Bora závodil Juraj Sagan, starší bratr Petera. S ním bojoval o nejlepší čas například novozélandský vicemistr světa z omnia Shane Archbold, který vzhlíží k tokijské olympiádě.

V cíli dosáhli nejlepšího času favorité z týmu World Tour Mitchelton-Scott. Ovšem do Czech Tour vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Elkov Author. Obsadili skvělé druhé místo, když za stájí Mitchelton Scott zaostali o 14 vteřin. Získali cenný skalp další stáje World Tour, německé Bora hansgrohe.  "Jsem hodně spokojen. Kluci zajeli opravdu skvěle. Rozjeli to rychle, ale tempo nepřepálili a celou časovku jeli pohromadě. V jejím závěru vsadili své síly především závodníci, kteří nejedou na celkové pořadí. Nejvíce k úspěchu přispěly tradiční opory Bárta, Kukrle a Otruba, velice zrychlit vždy dokázal Sisr. Znovu opakuji, jsem velmi spokojen," řekl k výkonu svých svěřenců trenér Otakar Fiala.

U Trojhalí si na své přišly také děti. Během odpoledního dětského dne si zazávodily na odrážedlech nebo kolech v kategoriích podle věku narození. Nejlepším předal ceny společně s hejtmanem Ivo Vondrákem hokejový brankář Dominik Hašek, zlatý z olympiády v Naganu. Kdo nezávodil na kolech, mohl si zaskákat v nafukovacím autobusu, vyzkoušet pirátskou loď, zúčastnit se soutěže v kreslení nebo dalších soutěží a her.

Týmová časovka na 16 km:
1 .Mitchelton Scott 18:35, 2. Elkov Author +14, 3. Bora hansgrohe +20, 4. CCC Development Team +46, 5. Team Voralberg Santic +50, 6. Metec-THC +53.

Průběžné pořadí: 
1. Dubridge  (Austr.) 18:35, 2. Juul Jensen (Dán.), 3. Impey (JAR), 4. Hamilton (Austr.), 5. Haig (Austr.) všichni stejný čas, 6. Bookwalter (USA/všichni Mitchelton Scott) +8, 7. Hník, 8. Kukrle, 9. Bárta, 10. Otruba, 11. Sisr 12. Neuman všichni +15, …45. Zahálka (všichni ČR/ Author Elkov) +1:06

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec schválil převod bytů na Horní Proseči přímo na družstevníky

12:48 Jablonec schválil převod bytů na Horní Proseči přímo na družstevníky

Jedním z hlavních bodů dubnového jednání jabloneckého zastupitelstva byl prodej ideálních spoluvlast…