Ostrava: Primátor Macura s náměstkem Pražákem nabídli chudým vánoční polévku

22. 12. 2018 20:07

Stalo se tradicí, že představitelé města v předvánočním čase navštěvují potřebné a snaží se jim zlepšit dny před vánočními svátky. Primátor Tomáš Macura a náměstek Zbyněk Pražák obsloužili v charitním domě přes sto občanů a nabídli jim vánoční hrachovou polévku.

Ostrava: Primátor Macura s náměstkem Pražákem nabídli chudým vánoční polévku
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Charitní dům sv. Benedikta Labre ve Vítkovicích se oděl v pátek 21. prosince do svátečního. Za prostřené stoly s cukrovím, ovocem a nápoji usedlo přes sto obyvatel, kteří tráví konec roku ve složitých podmínkách, často na ulici. „Snažíme se jim poslední dny v roce alespoň takto zpříjemnit,“ řekl primátor Tomáš Macura. „Vím, že jste se ocitli v nelehké životní situaci a může se v ní ocitnout kdokoliv. Nabízíme vám proto pomoc prostřednictvím charity a dalších organizací. Přeji vám aspoň trochu krásné vánoční svátky,“ oslovil přítomné náměstek primátora pro sociální věci, zdravotnictví a kulturu Zbyněk Pražák. 

Pracovníci charitního domu přichystali sto míst za stoly, avšak zájem byl větší. Přišlo navíc pětadvacet osob a nikdo nebyl odmítnut. Ti, kteří dorazili na poslední chvíli, usedli na donesené židle. Polévku jim servírovali primátor Macura s náměstkem Pražákem i ředitel ostravské charity Martin Pražák. Nechybělo cukroví a ke sladkostem si každý mohl dát kvalitní kávu z presovaru.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Skládka u trati i budova lákající bezdomovce jsou likvidovány

8:36 Litoměřice: Skládka u trati i budova lákající bezdomovce jsou likvidovány

Všímavost občanů, aktivita města upozorňujícího na problém, ale především následná iniciativa vlastn…