Ostrava: Seniorkou roku 2019 je Anna Pinterová

8. 11. 2019 13:02

Seniorkou roku 2019 se stala dlouholetá předsedkyně krajské organizace Svazu důchodců České republiky, čtyřiasedmdesátiletá Anna Pinterová. Ocenění převzala ve čtvrtek 7. listopadu z rukou náměstka primátora Zbyňka Pražáka v budově radnice města.

Ostrava: Seniorkou roku 2019 je Anna Pinterová
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto
reklama

Nejlepším seniorským klubem bylo vyhlášeno Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

„Tuto již tradiční anketu města vnímám jako poděkování ostravským seniorům za jejich nezdolnou tvůrčí a životní energii a zapojení do života našeho města. Také letošní, již třináctý ročník ankety nabídnul plejádu silných a zajímavých osobností, kterým toto ocenění právem patří," řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Po slavnostním vyhlášení vítězka letošního ročníku Anna Pinterová řekla: „Jsem velmi dojatá a je mi ctí být nositelem titulu Senior roku. Snažím se právě pro seniory na všech možných polích dělat vše, co se dá. Lidé si zaslouží pozornost. Nesmírně důležité je přitom mít kolem sebe dobrý kolektiv, sami neuděláme nikdo nic. A nejvíce mi pomáhá má rodina tím, že mi umožňuje pomáhat druhým. I když si někdy vyčítám, že mám málo času na vnoučata a pravnoučata."

XIII. ročník ankety Senior roku 2019 vyhlásilo město Ostrava v září. Návrh na ocenění u příležitosti Mezinárodního dne seniorů mohl zaslat každý, kdo zná ve svém okolí v určité oblasti mimořádně aktivního člověka staršího 65 let, s bydlištěm na území města Ostravy, který výrazně přispívá ke zlepšení života společnosti. Město současně vyhlásilo kategorii Klub seniorů roku 2019, do které mohly být nominovány kluby, organizace nebo sdružení zaměřující se na aktivizaci seniorů, které jsou svou činností zajímavé nebo výjimečné.

Anna Pinterová

*1945, předsedkyně MO Senioři ČR, místopředsedkyně krajské organizace Senioři ČR, organizuje zájezdy, sportovně zábavné dny, vědomostní soutěže, lekce trénování paměti, besedy se zdravotní tématikou, spolupracuje se středními školami i gymnázii při předávání zkušeností mezi seniory a mládeží, pomáhá organizovat zájezdy dětí a seniorů do přírody. Anna Pinterová aktivně působí v seniorském čtvrtletníku Zpravodaj.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava

Založeno v roce 1990, k dnešnímu dni má 220 aktivních členů, každoročně připravuje až 35 různých akcí a zájezdů. Účastní se také akcí, pořádaných Krajskou radou seniorů v Ostravě, spolupracují s Koordinačním centrem seniorů Ostrava. Sdružení je nositelem Čestného uznání za příkladnou činnost Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR

9:41 Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR

Po loňském úspěchu, kdy Kolín zopakoval 1. místo v rámci Středočeského kraje, letos stojí poprvé „n…