Ostrava: Zanedbaný prostor před městskou nemocnicí se proměnil v komunitní náměstíčko

21.07.2021 17:57

Příjemné místo k odpočinku vzniklo v blízkosti budovy Českého červeného kříže, kde přibyly dvě lavičky, vkusně zasazené do kačírku z nejrůznějších oblázků. Kolemjdoucí se zde mohou posadit a relaxovat, což ocení zejména senioři, směřující právě do městské nemocnice. Mobiliář v neposlední řadě přijde vhod pacientům, kteří před budovou ČČK čekají na odvoz.

Ostrava: Zanedbaný prostor před městskou nemocnicí se proměnil v komunitní náměstíčko
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Jak připomenula náměstkyně ostravského primátora Kateřina Šebestová, město v rámci dotačního programu fajnOVY prostor podpořilo projekt částkou 98 000 korun. „Myslím, že jsme svědky žádoucí a velmi příjemné změny. Jde sice o poměrně malou plochu, ale oproti předchozímu stavu skutečně viditelně prokoukla. Ráda bych také vyzdvihla komunitní zapojení, kdy se na zvelebení podíleli sami členové Českého červeného kříže. Dobrovolně a bez nároku na honorář.“  Ti následně zajišťují rovněž údržbu náměstíčka.

Lavičky jsou umístěny tak, aby z nich bylo vidět směrem do ulice. Nechybí ani květinová výsadba a nový listnatý strom svítel latnatý, který nahradil tři lípy, napadené parazity. Kateřina Šebestová upozornila, že právě výsadbu v plné kráse oceníme teprve později. „Jako město už máme zkušenost s vysazováním trvalkových záhonů napříč Ostravou. Výsledný efekt zvoleného sortimentu rostlin se ale projeví vždy až po čase, ne první rok. I tady si ještě pár měsíců počkáme, ale určitě už teď se můžeme těšit. Z reakcí lidí vím, že jsou z barevnosti a druhové rozmanitosti záhonů nadšeni.“

Prostor, kterým denně projdou stovky lidí, tak konečně získal přívětivý vzhled i smysluplné využití.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Kamil Kubica novým zastupitelem

14:52 Hradec Králové: Kamil Kubica novým zastupitelem

Na včerejším mimořádném zasedání osvědčila rada města nabytí mandátu novým zastupitelem. Tím se stal…