Ostrava láká turisty nejvíce po Praze

06.07.2019 21:00

Do Dolní oblasti Vítkovice loni přijelo 1,36 milionu návštěvníků. Industriální památka se tak stala čtvrtým nejvyhledávanějším turistickým cílem v naší republice. Oblíbená je i ostravská zoologická zahrada nebo Landek Park.

Ostrava láká turisty nejvíce po Praze
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Do Dolní oblasti Vítkovice loni zamířilo 1 360 000 návštěvníků. Tato ostravská atrakce se stala podle údajů CzechTourism čtvrtým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice po Pražském hradu, lanovce na Petřín a Zoo Praha.

Část návštěvníků přijela do Dolní oblasti Vítkovice (DOV) na prohlídku industriální památky, rodiny s dětmi a školní skupiny navštěvují Velký a Malý svět techniky. „Do Dolní oblasti také přijíždí velký počet lidí na festivaly, jako je Colours of Ostrava nebo Beats for Love,“ uvedl ředitel Petr Koudela. V areálu se konají také sportovní akce, např. běh na lyžích nebo turnaj světové série v beachvolejbalu.

Podle Petra Kudely návštěvnická čísla pořád rostou a další turisty lákají nové projekty. „V příštím roce očekáváme otevření Národního zemědělského muzea a Kofole zde začne stavět své návštěvnické centrum, a to bude znamenat nárůst návštěvnosti,“ myslí si Kudela.

Turistickým lákadlem je rovněž ostravská zoologická zahrada, kterou loni navštívilo 537 tisíc lidí a stala se tak 12. nejvyhledávanějším turistickým cílem naší republiky. Na 37. místě se umístil Landek Park, který je organizačně součástí Dolní oblasti Vítkovice, ale agentura CzechTourism jej hodnotí zvlášť. Do něj loni přijelo 298 tisíc turistů.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

21:49 Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

Připravuje se revize názvů domažlických autobusových zastávek, které nemají aktuální vypovídací hodn…