Ostrava má nový multifunkční veřejný prostor a festival novou stage

22.11.2019 10:04 | Zprávy

2019 V sobotu 23. listopadu v 15 hodin bude v Ostravě otevřen zcela nový multifunkční veřejný prostor nazvaný NFS5, který se v den svého křtu stane novou stage festivalu Meat Design Ostrava.

Ostrava má nový multifunkční veřejný prostor a festival novou stage
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Umělecká komunita tvořící už dlouhá léta v Ostravě na Fráni Šrámka 5 – odtud název projektu NFS5 – ctí bezbřehou tvůrčí svobodu, která je podmínkou kvalitní tvorby. Ta se zrcadlí v kalerii Saigon – nepřehlédnutelné součásti NFS5 a solitéru podporujícím nejmladší uměleckou scénu ve městě. Potenciál místa byl využit například při pořádání PechaKucha Night Ostrava 28, která svou světelnou prezentací prostoru překonala veškeré očekávání.

Industrial – Kreativa – Svoboda, to jsou tři základní tvůrčí aspekty, jejichž společným průsečíkem je právě NFS5!

Celý tento svébytný svět umění nyní zastřešuje projekt, jehož cílem je zlepšit technický stav objektu, jenž je tvůrčí základnou NFS5, zajistit podporu umělcům, kteří zde tvoří, a zároveň zachovat jejich tvůrčí svobodu. Autorem této vize veřejného multifunkčního prostoru s originálním programem, rezidenčními ateliéry, které budou k dispozici například v rámci příhraniční spolupráce s polskými a slovenskými umělci, a s revitalizovanou budovou je SeePOINT, nový majitel objektu.

„SeePOINT se vždy soustřeďoval nejen na outdoorovou prezentaci kulturních a sportovních projektů, ale také na jejich podporu. Zastřešením NFS5 získala tato subvence zcela nový rozměr v podobě unikátního industriálního světa kreativy a svobody, prostoru pro umění i fantazii. To, že z NFS5 je v den jeho premiéry stage pátého ročníku renomovaného festivalu interiérového designu a užitého umění Meat Design Ostrava, je jasným důkazem respektu vůči nezávislým umělcům, kteří zde svobodně tvoří, i signálem, že ideje a vize tohoto nového ostravského veřejného multifunkčního prostoru mají smysl,“ říká Marek Konečný, jednatel společnosti SeePOINT, a dodává, že hala NFS5 je výjimečným industriálním prostorem, který bude využíván například k pořádání divadelních představení, koncertů, výstav či různých mimořádných projektů, jejichž společným jmenovatelem je Industrial – Kreativa – Svoboda. Letos už se v multifunkčním prostoru NFS5 konalo divadelní představení v rámci festivalu netradičních divadelních fotem OFFENZÍVA (ZDE).

Program stage Na Fráni Šrámka 5:

Sobota 23. listopadu
Vstup zdarma

10 až 22 hodin
Otevřené ateliéry a zkušebny
Výstava galerie Saigon Eliška Kupcová – Helping Objects

15 hodin
Odhalení vstupní grafiky
Křest Haly NFS5 (nový veřejný multifunkční prostor)

15 až 22 hodin
Cafe bar Hala NFS5
Setkání umělců, realizátorů projektu a návštěvníků festivalu Meat Design Ostrava
Kreativní osvětlení prostoru
Prezentace projektu
 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

20:27 Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

S novými závody na kratší vzdálenosti a dalšími novinkami se letos představí Mattoni Půlmaraton Olom…