Ostrava má nový multifunkční veřejný prostor a festival novou stage

22.11.2019 10:04

2019 V sobotu 23. listopadu v 15 hodin bude v Ostravě otevřen zcela nový multifunkční veřejný prostor nazvaný NFS5, který se v den svého křtu stane novou stage festivalu Meat Design Ostrava.

Ostrava má nový multifunkční veřejný prostor a festival novou stage
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Umělecká komunita tvořící už dlouhá léta v Ostravě na Fráni Šrámka 5 – odtud název projektu NFS5 – ctí bezbřehou tvůrčí svobodu, která je podmínkou kvalitní tvorby. Ta se zrcadlí v kalerii Saigon – nepřehlédnutelné součásti NFS5 a solitéru podporujícím nejmladší uměleckou scénu ve městě. Potenciál místa byl využit například při pořádání PechaKucha Night Ostrava 28, která svou světelnou prezentací prostoru překonala veškeré očekávání.

Industrial – Kreativa – Svoboda, to jsou tři základní tvůrčí aspekty, jejichž společným průsečíkem je právě NFS5!

Celý tento svébytný svět umění nyní zastřešuje projekt, jehož cílem je zlepšit technický stav objektu, jenž je tvůrčí základnou NFS5, zajistit podporu umělcům, kteří zde tvoří, a zároveň zachovat jejich tvůrčí svobodu. Autorem této vize veřejného multifunkčního prostoru s originálním programem, rezidenčními ateliéry, které budou k dispozici například v rámci příhraniční spolupráce s polskými a slovenskými umělci, a s revitalizovanou budovou je SeePOINT, nový majitel objektu.

„SeePOINT se vždy soustřeďoval nejen na outdoorovou prezentaci kulturních a sportovních projektů, ale také na jejich podporu. Zastřešením NFS5 získala tato subvence zcela nový rozměr v podobě unikátního industriálního světa kreativy a svobody, prostoru pro umění i fantazii. To, že z NFS5 je v den jeho premiéry stage pátého ročníku renomovaného festivalu interiérového designu a užitého umění Meat Design Ostrava, je jasným důkazem respektu vůči nezávislým umělcům, kteří zde svobodně tvoří, i signálem, že ideje a vize tohoto nového ostravského veřejného multifunkčního prostoru mají smysl,“ říká Marek Konečný, jednatel společnosti SeePOINT, a dodává, že hala NFS5 je výjimečným industriálním prostorem, který bude využíván například k pořádání divadelních představení, koncertů, výstav či různých mimořádných projektů, jejichž společným jmenovatelem je Industrial – Kreativa – Svoboda. Letos už se v multifunkčním prostoru NFS5 konalo divadelní představení v rámci festivalu netradičních divadelních fotem OFFENZÍVA (ZDE).

Program stage Na Fráni Šrámka 5:

Sobota 23. listopadu
Vstup zdarma

10 až 22 hodin
Otevřené ateliéry a zkušebny
Výstava galerie Saigon Eliška Kupcová – Helping Objects

15 hodin
Odhalení vstupní grafiky
Křest Haly NFS5 (nový veřejný multifunkční prostor)

15 až 22 hodin
Cafe bar Hala NFS5
Setkání umělců, realizátorů projektu a návštěvníků festivalu Meat Design Ostrava
Kreativní osvětlení prostoru
Prezentace projektu
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Břeclav: Komenského nábřeží uzavře rekonstrukce

7:35 Břeclav: Komenského nábřeží uzavře rekonstrukce

Rekonstrukce nábřeží Komenského vstupuje do další fáze. Vodovody a kanalizace během ní dokončí výmě…