Jan Antonín Baťa realizoval většinu Tomášových nedokončených vizí a tyto vize i sám aktivně rozvíjel a často i velkoryse překračoval. Odkazem Jana Antonína jsou do značné míry i Otrokovice, na jejichž příkladu můžeme v malém vidět, jaká byla jeho úloha. Začátkem třicátých let dvacátého století zde zahájil přeměnu původně zemědělské obce na průmyslové město Tomáš Baťa a tím, kdo ji dokončil a z převážné většiny realizoval, byl ovšem již Jan Antonín Baťa.
„Je nespravedlivé, že památku jeho staršího bratra Tomáše v Otrokovicích pravidelně při jeho výročí narození i úmrtí uctíváme a Jan Antonín zůstává upozaděn. Proto jsme se rozhodli nechat ztvárnit v podobné velikosti i Jana Antonína Baťu,“ vysvětlila Hana Večerková, starostka města.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:09 Jičín: Další části vodovodu a kanalizace majetkem VOS
Zastupitelstvo města Jičína na doporučení Rady města schválilo nepeněžitý vklad majetku do Vodohospo…
- 19:06 Sokolov modernizuje školy, veřejné budovy i administrativní prostory
- 16:14 Havlíčkův Brod: Město zahájilo výstavbu obytné zóny Na Nebi
- 13:05 Otrokovice: Rekonstrukce kuchyně přinese moderní a bezpečné zázemí
- 10:23 České Budějovice: Pravobřežní cyklostezka bude uzavřena
- 7:05 Plzeň zlepšila recyklaci elektroodpadu, loni odevzdala přes 7 tun elektrozařízení