Jan Antonín Baťa realizoval většinu Tomášových nedokončených vizí a tyto vize i sám aktivně rozvíjel a často i velkoryse překračoval. Odkazem Jana Antonína jsou do značné míry i Otrokovice, na jejichž příkladu můžeme v malém vidět, jaká byla jeho úloha. Začátkem třicátých let dvacátého století zde zahájil přeměnu původně zemědělské obce na průmyslové město Tomáš Baťa a tím, kdo ji dokončil a z převážné většiny realizoval, byl ovšem již Jan Antonín Baťa.
„Je nespravedlivé, že památku jeho staršího bratra Tomáše v Otrokovicích pravidelně při jeho výročí narození i úmrtí uctíváme a Jan Antonín zůstává upozaděn. Proto jsme se rozhodli nechat ztvárnit v podobné velikosti i Jana Antonína Baťu,“ vysvětlila Hana Večerková, starostka města.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

10:23 Mladá Boleslav: Hlasování o projektech z participativního rozpočtu
Město zahájilo hlasování o projektech z participativního rozpočtu, do kterého se letos poprvé zapoji…
- 7:23 Jablonec nad Nisou: Tatrhy otevřou vlastní ulici
- 22:09 Jičín: Další části vodovodu a kanalizace majetkem VOS
- 19:06 Sokolov modernizuje školy, veřejné budovy i administrativní prostory
- 16:14 Havlíčkův Brod: Město zahájilo výstavbu obytné zóny Na Nebi
- 13:05 Otrokovice: Rekonstrukce kuchyně přinese moderní a bezpečné zázemí