Pardubice: Na závodišti se místo koní proháněli psi

11.11.2025 22:42 | Tisková zpráva
autor: PV

Areál pardubického dostihového závodiště o víkendu ožil netradiční podívanou. Namísto koní se po dráze proháněli psi. Od 7. do 9. listopadu se zde konalo Mistrovství světa Mezinárodní canicrossové federace (IFSS) v individuálních mushingových disciplínách, které uspořádala Tělocvičná jednota Sokol Maxičky.

Pardubice: Na závodišti se místo koní proháněli psi
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

Českou republiku na šampionátu reprezentovalo 130 závodníků, včetně juniorských a dětských kategorií. Podle organizátorů přilákal světový šampionát na pardubické závodiště tisíce návštěvníků. „Pardubické závodiště je dominantou města a jsem ráda, že se mu daří přitahovat i jiné než dostihové události. Mistrovství světa psích spřežení je krásným příkladem toho, že areál může žít sportem i mimo hlavní sezónu. Navíc propojuje dvě oblasti, které jsou Pardubicím vlastní – sportovní tradici a vztah ke zvířatům,“ uvedla náměstkyně primátora Jiřina Klčová, zodpovědná za oblast kultury a životního prostředí a členka představenstva Dostihového spolku, a.s.

Na start se postavila téměř tisícovka závodníků z 31 zemí světa, kteří poměřili síly v disciplínách canicross, bikejöring a scooterjöring. Diváci si mohli závody vychutnat přímo z tribun, podobně jako při Velké pardubické. Víkend nabídl od pátku do neděle program pro všechny věkové kategorie. Vyvrcholením byly nedělní finálové rozběhy elitních závodníků a hromadné starty národních štafet, při nichž se na trať vydaly desítky běžců a jejich čtyřnozí parťáci zároveň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

22:41 Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary připravily v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy V…