Pardubice: Tábory se i letos dočkaly podpory města

10.08.2018 21:18

Prázdniny již vstoupily do druhé poloviny, řada táborů už skončila, na některé se děti teprve chystají. Město navíc organizaci pobytových a příměstských táborů letos podpořilo částkou téměř 700 tisíc korun, kterou uvolnilo z Programu podpory volného času. Přes 100 tisíc korun vyčlenilo ze stejného programu také na tábory konající se při Sportovním parku Pardubice.

Pardubice: Tábory se i letos dočkaly podpory města
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Z důvodů nedostatku dovolené rodiče často řeší, jaký program o prázdninách dětem připravit. Díky této dotaci jsou pro ně tábory cenově dostupnější a nabízí navíc kvalitní letní program. Letos tak město podpořilo táborovou účast celkem 2 135 dětí z Pardubicka s tím, že přes 900 dětí se zúčastnilo nebo teprve zúčastní některého z pobytových a příměstských táborů, zbylí táborníci jsou přihlášeni do šesti táborů konajících se při Sportovním parku Pardubice,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za školství a sportovní oblast Jakub Rychtecký.

Spolu se sportovním parkem odstartují například tábory pořádané pardubickými Domy dětí a mládeže Alfa a Beta. „Oba domy dětí a mládeže nemají z pozice příspěvkových organizací zřizovaných městem možnost žádat o dotace v rámci námi vyhlašovaných dotačních titulů. Tábory v rámci Sportovního parku Pardubice navíc pořádají nad rámec svých pravidelných příměstských táborů. DDM Alfa obdržel provozní příspěvek ve výši přes 16 tisíc korun, DDM Beta pro změnu získal 10 tisíc korun, o výši příspěvku přitom rozhoduje počet dětí, které jsou na tábory přihlášeny, a počet dní, které stráví ve Sportovním parku Pardubice,“ dodává náměstek Rychtecký s tím, že oba příspěvky byly počítány podle stejného vzorce, jako tomu bylo v případě zbylých žadatelů o dotaci na příměstské tábory v rámci sportovního parku Pardubice, tedy 100 korun na dítě za jeden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň spustila očkování lidí bez domova

18:55 Plzeň spustila očkování lidí bez domova

Město Plzeň učinilo další vstřícný krok směrem k osobám ohroženým sociálním vyloučením. Ve spoluprác…