Projekt částkou milion korun podpořilo město Pardubice a podílel se na ní také Pardubický kraj. Do rozsáhlého projektu bylo zapojeno na pětadvacet institucí a Pardubáci se mohli zúčastnit čtyřiceti kulturně společenských akcí pro všechny věkové kategorie. Generálním partnerem roku byly Služby města Pardubic, které také město vyzdobily šály s logem Pernštejnského roku. „Je velice obtížné odhadnou, kolik diváků se jich zúčastnilo, ale čísla jdou do desetitisíců,“ říká náměstek primátorky František Brendl.
Pernštejnský rok byl součástí celorepublikové akce „Svět české šlechty“, jehož cílem je seznámit především laickou veřejnost s různými aspekty dějin šlechty, které není možné představit tradičními výstavami v objektech hradů a zámků, a také zatraktivnit některé, dosud spíše opomíjené, regiony. V předcházejících dvou letech se této prezentace dočkali Rožmberkové a Pernštejnové. V dalších by mělo dojít k představení Lobkoviců, Žerotínů, Metternichů, Chotků, Lichnštejnů, Schwarzenberků, Poděbradů a Rohanů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu