„Snažíme se občanům prostřednictvím aplikace poskytnout maximum informací, které by jim mohly být nějakým způsobem užitečné. Mapa kriminality by mohla být právě jednou z nich, jelikož díky ní občané zjistí, kde dochází k přestupkové a trestné činnosti, případně k jakému porušení zákona došlo a jak byl přestupek či trestný čin řešen. Občané budou mít k dispozici nejvýznamnější události, které Městská policie Pardubice řešila za posledních 24 hodin, poté jsou tyto informace aktualizovány. Jednotlivé události jsou v aplikaci zobrazeny samozřejmě bez osobních údajů, je zde zmíněn typ události, tedy zda se jedná o trestný čin přestupek či ostatní, dále je zde uveden způsob řešení, jako například předání události Policii České republiky nebo vypsání blokové pokuty, a nechybí zde ani datum, čas a místo události. Věřím, že každý obyvatel města tuto novinku uvítá, jelikož díky ní bude informován o tom, co se v jeho okolí děje,“ popisuje jednu z inovací městské mobilní aplikace náměstek primátora Petr Kvaš.
Přibylo i hlášení městského rozhlasu
S mapou kriminality v aplikaci přibyla také možnost zobrazit si hlášení městského rozhlasu, které je umístěno v sekci Úřad. Obyvatelé navíc mohou využít možnosti notifikace, která je upozorní na nově zveřejněné hlášení. „Výhodou je i možnost vyselektovat si tato hlášení po jednotlivých městských obvodech, takže si občané mohou vybrat, u které městské části si notifikace aktivují. Každý občan si tato upozornění může nastavit na míru nejen v případě městského rozhlasu, ale také při zveřejňování dalších informací v aplikaci, jako jsou nové tiskové zprávy a aktuality či novinky v kalendáři akcí, vyhlášené ankety nebo nové položky vyvěšené na úřední desce magistrátu,“ dodává náměstek Kvaš.
Mezi nejvíce využívanou službu aplikace přitom patří stream z městského kamerového systému. Veřejnosti je zde zpřístupněno celkem 10 kamer, které prošly testem proporcionality.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.