Pelhřimov: Mezinárodní cvičení Dark Blade 2019

23.04.2019 21:10

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

Pelhřimov: Mezinárodní cvičení Dark Blade 2019
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Hlavními místy cvičení budou 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou (22. zVrL), vojenské výcvikové prostory Boletice, Libavá, Březina a posádka Bechyně. Přelety letecké techniky do těchto prostorů budou prováděny z 22. zVrL. Nejintenzivnější letové úsilí je plánováno v pracovních dnech od 20. května do 31. května 2019 v čase 09.00 hod. až 23.00 hod. Ve dnech pracovního klidu může dojít k přeletům letecké techniky mezi operačními prostory. Lety v nočních hodinách budou omezeny na minimum.

Vzhledem k výše uvedenému dojde ve Vašem regionu v průběhu konání tohoto cvičení k nárůstu počtu letů letecké techniky a pohybu pozemní techniky a osob, ale ze strany řídícího štábu cvičení budou podniknuty všechny kroky k tomu, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší. Proto Vás chci požádat o informování občanům ve Vaší působnosti o konání tohoto vojenského cvičení.

Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů, budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách ZDE a na facebooku. V případě jakýchkoliv dotazů nebo připomínek, kontaktujte Společné tiskové a informační středisko (JMIC), tel. +420 606 640 040, e-mail ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Standardní zastávky MHD doplní tři nové a „chytré“

8:32 Sokolov: Standardní zastávky MHD doplní tři nové a „chytré“

Staré autobusové zastávky, respektive přístřešky na zastávkách, byly v Sokolově na většině míst vymě…