Pelhřimov získal titul Město pro byznys v Kraji Vysočina 2016

08.04.2017 7:36

První místo pro město Pelhřimov, tj. výsledek letošního ročníku srovnávacího výzkumu „Město pro byznys“ v rámci Kraje Vysočina.

Pelhřimov získal titul Město pro byznys v Kraji Vysočina 2016
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Nejnižší dlouhodobá nezaměstnanost, nejnižší náklady na dluhovou službu, největší podíl podnikatelů, test elektronické komunikace a také úspěšné čerpání dotací z Evropské unie. To jsou jen některé důvody, díky kterým se město Pelhřimov stalo nejlepším Městem pro byznys Kraje Vysočina 2016. Zasloužené první místo podtrhují také vysoké kapitálové výdaje, jejichž výše potvrzuje kvalitní hospodaření radnice a snahu neustále investovat do dalšího rozvoje města a podnikatelského prostředí v něm. Radnice však nevyčnívá pouze v ekonomických údajích. Podnikatelé jistě ocení také nízko nastavené poplatky včetně koeficientu daně z nemovitosti. Za město Pelhřimov cenu převzal v hotelu Gustav Mahler v Jihlavě ve středu 5. dubna starosta František Kučera.

„Pro Pelhřimov je toto umístění velkým úspěchem. Město Pelhřimov se dlouhodobě snaží vytvářet vhodné prostředí pro podnikatele. V roce 2015 město Pelhřimov investovalo do průmyslových zón 85 mil. korun, loni to byla částka o něco menší. Jelikož je ve městě nedostatek kvalifikovaných a běžných pracovních sil, tak společnost Agrostroj a.s. to řeší svozy zaměstnanců z celého okresu“ sdělil po vyhlášení starosta Pelhřimova.

Dále dodal, že „Město odprodalo městské pozemky společnosti Agrostroj a.s. a Conteg, spol. s.r.o. za účelem výstavby bytových domů (asi 200 bytových jednotek), čímž vzroste i počet nových občanů města Pelhřimova.“

Druhé místo po dlouholeté nadvládě získalo město Humpolec a na třetím místě se umístila Jihlava.

„Město pro byznys“ zahrnuje nejrozsáhlejší výzkum, který vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností v ČR a ve všech městských částech hlavního města Prahy. Cílem tohoto výzkumu je zmonitorovat situaci v jednotlivých obcích, zhodnotit jejich podnikatelský potenciál a poukázat na aspekty, které radnice může ovlivnit svým jednáním. Podstatou výzkumu je komplexnost a ojedinělost průzkumu.

Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města Prahy. Výzkum získává více než 20 tisíc dat z nezávislých zdrojů. Město pro byznys zahrnuje tedy všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. Metodika hodnocení se týká podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy.

Celostátní vyhlášení titulu „Město pro byznys“ se bude konat 19. dubna 2017 v Praze.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Populismus?

Dobrý den, proč s návrhem na snížení platu přicházíte až teď před volbami? A jestli vám přijde vysoký, což nerozporuji, zajímalo by mě, co s tak vysokým platem děláte vy? Dáváte třeba část na dobročinné účely, jako to třeba dělal prezident Zeman? A ještě jedna věc, není plýtvání penězi celý chod EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Sdílená kola nextbike frčí. Loni na nich Zlíňané dvakrát objeli zeměkouli

22:28 Zlín: Sdílená kola nextbike frčí. Loni na nich Zlíňané dvakrát objeli zeměkouli

Město Zlín se může pyšnit úspěšnou sezónou bikesharingu v roce 2023, jak naznačují nově zveřejněná d…