Písek: Město připravilo záhony na jaro, opět ale čelí vandalů

24.10.2022 9:15 | Tisková zpráva
autor: PV

Ačkoliv je jaro ještě daleko, městští zahradníci na něj musí myslet vždy se značným předstihem. Tradičně tak ve spolupráci s koordinátorem městské zeleně již během léta vybrali nové cibuloviny, které prozáří naše město během prvních měsíců příštího roku.

Písek: Město připravilo záhony na jaro, opět ale čelí vandalů
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

Okolo pěti tisíc cibulí tulipánů se opět vysázelo na Velkém náměstí, na které byla zvolena směs s názvem Vibrant Sunset. Jedná se o plnokvěté tulipány připomínající vzdáleně květy pivoněk, tentokrát v tónech červené, žluté a bílé barvy. Nově se jarní cibuloviny objeví i v Palackého sadech, a to na záhonech pod sochou Adolfa Heyduka a Františka Palackého. „Hledali jsme způsob, jak prostor parku pro návštěvníky ještě více zatraktivnit. Proto jsme pro následující jaro vyměnili pryskyřníky, macešky či pomněnky za oko ale i nos beroucí směs s názvem Energy,“ dodal s úsměvem Ondřej Kofroň, z odboru životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Soud rozhodl o vrácení pozemků, prodaných netransparentně

22:09 Frýdek-Místek: Soud rozhodl o vrácení pozemků, prodaných netransparentně

Od počátku pro město nevýhodná kupní smlouva na pozemky na sídlišti Riviéra v Místku neplatí, pozemk…