„Rozhodli jsme se, že poplatek za odpad pro příští rok nezvýšíme. Občané se už nyní musí vypořádat s výrazným zdražováním a zvýšení tohoto poplatku by pro mnoho rodin znamenalo další nepříjemný zásah do jejich už nyní napjatých rodinných rozpočtů,“ řekl starosta Michal Čapek.
Již nyní je podle něj zcela jisté, že bude nutné poplatek za odpad v dalších letech zvýšit. Město totiž na oblast nakládání s odpadem každoročně doplácí téměř 16 milionů korun. Náklady na odpadové hospodářství se stále zvyšují, a to i kvůli vysokým poplatkům, které musí město hradit Státnímu fondu životního prostředí ČR na základě zákona o odpadech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV