Písek: V Novém Dvoře dokončují přístřešek u hřiště, od léta využívají knihobudku

18.10.2022 18:14 | Tisková zpráva

Během listopadu bude v Novém Dvoře dokončena stavba velkého přístřešku u hřiště, který místní využijí při pořádání společenských i sportovních akcích. Bude sloužit jako zázemí pro akci ke Dni dětí, při zábavách nebo nohejbalovém turnaji. Od léta pak místní využívají knihobudku, která je teprve druhou v Písku. Vyrostla u dětského hřiště a je volně přístupná. Ze stran je polepena obrázky s krtečkem a jeho kamarády, návrhy polepů namalovala místní obyvatelka Eva Zachová.

Písek: V Novém Dvoře dokončují přístřešek u hřiště, od léta využívají knihobudku
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

Impuls k postavení přístřešku i knihobudky dal místní osadní výbor spolu s partou přátel Nového Dvora. Tím jejich aktivita a snaha o zvelebování osady ale rozhodně nekončí. Každý rok tu pořádají několik akcí – na jaře tradiční stavění máje spojené s pálením čarodějnic, v červnu akci ke Dni dětí, v červenci nohejbalový turnaj a rok završují mikulášskou nadílkou a rozsvěcováním vánoční jedličky. V nejbližší době je čeká výlov rybníka „Nový“, který je naplánován na sobotu 29. října a veřejnost je na něj srdečně zvána.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Opravy chodníků a vozovek jsou v plném proudu

20:36 České Budějovice: Opravy chodníků a vozovek jsou v plném proudu

Obnovy chodníků v úsecích Holečkova – Budivojova a Jeremiášova – Nádražní začaly v druhé polovině sr…