Písek: V domech s pečovatelskou službou se očkovalo proti koronaviru

28.02.2021 17:39

Více než 200 klientů píseckých domů s pečovatelskou službou bylo během čtvrtka 24. a pátku 25. února naočkováno proti koronaviru přímo v místě svého pobytu. Očkovací tým z písecké nemocnice navštívil objekty, ve kterých se byty s pečovatelskou službou nacházejí, tedy domy v Čechově a Topělecké ulici, na nábřeží 1. máje, Jiráskově nábřeží a na Mírovém náměstí.

Písek: V domech s pečovatelskou službou se očkovalo proti koronaviru
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek
reklama

Vakcínu dostali všichni klienti, kteří o ni projevili zájem. „Očkovací centrum Nemocnice Písek oslovilo město Písek, zda by organizačně zajistilo očkování proti koronaviru pro obyvatele zdejších domů s pečovatelskou službou přímo v místě jejich pobytu. Během krátkého času jsme zajistili vše nezbytné, aby zdravotníci mohli přijet a zájemce naočkovat,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí Michaela Baslerová. V domech s pečovatelskou službou bydlí zhruba 400 lidí, někteří již byli očkováni v uplynulých týdnech, jiní jej nyní nemohli podstoupit ze zdravotních důvodů nebo o něj neměli zájem. 

„Hladký průběh očkování pomáhali zajistit pracovníci Městského střediska sociálních služeb, Českého červeného kříže Písek, Diakonie Písek, Oblastní charity Písek, úředníci a dobrovolníci z městského úřadu. Za jejich práci jim patří velký dík,“ řekl místostarosta Petr Hladík. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Modré pruhy usnadní orientaci při parkování

21:17 Břeclav: Modré pruhy usnadní orientaci při parkování

Určitě jste si už všimli nových modrých pruhů u některých parkovacích ploch v Břeclavi (např. ul. Ju…