Písek: Zájem o sdílená kola prověří zkušební provoz

3. 5. 2019 18:16

V letní sezóně by se v Písku na zkoušku mohla objevit kola ke sdílení. Rada města souhlasila s nabídkou firmy REKOLA Bikesharing na pětiměsíční testovací provoz 60 bicyklů za cenu 835 tisíc korun s DPH. Pokud zastupitelstvo schválí rozpočtovou změnu pro tuto službu, následnému podpisu smlouvy by nemělo nic bránit.

Písek: Zájem o sdílená kola prověří zkušební provoz
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek
reklama

Kola ke sdílení s charakteristickou růžovou barvou budou k využití pro dopravu po širším centru města. „Služba bude zahrnovat dodání a kompletní zajištění i servis sdílených kol,“ vysvětluje místostarosta Petr Hladík. „Město si díky testovacímu provozu může ověřit zájem o tento druh mobility. Získaná data pomohou určit například také, kde by bylo vhodné vybudovat cyklostojany či další cyklistickou infrastrukturu.“

Půjčit si kolo půjde přes mobilní aplikaci. Využívat je budou moci místní i turisté. Tento způsob dopravy funguje vedle Prahy třeba i v Českých Budějovicích a několika dalších městech.

„Nabídka na provedení zkušebního provozu je vhodným a jediným relevantním nástrojem, jak potvrdit či vyvrátit předpoklad, že o službu sdílení kol bude ze strany veřejnosti zájem, a jestli tento zájem bude takový, aby opravňoval město do projektu případně investovat další prostředky,“ říká Petr jelínek, cyklokoordinátor města Písku.

Pokud dojde k podpisu smlouvy, sdílená kola by se v ulicích města mohla objevit už na začátku prázdnin. Udržitelná mobilita je součástí strategického plánu města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

21:23 Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

Město Ostrava prodává další pozemky ve své strategické průmyslové zóně v Mošnově. Koupí je italská s…