Plasty patří do žlutého! Liberec občanům usnadňuje třídění odpadů

30.09.2015 21:23 | Zprávy

Nejen PET lahve, ale nově také veškeré plastové kelímky a vaničky od potravin, igelitové sáčky a tašky nebo nádoby od tekutin mohou Liberečané vhazovat do žlutých kontejnerů na tříděný odpad. Statutární město Liberec rozšiřuje systém separace odpadů a tímto krokem chce lidem ještě více usnadnit třídění plastů.

Plasty patří do žlutého! Liberec občanům usnadňuje třídění odpadů
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

„Naší snahou je rozšířit separaci a následnou recyklaci různých plastů a snížit tak objem neroztříděného směsného odpadu. Takto bude služba dostupná mnohem většímu počtu obyvatel města,“ řekla náměstkyně primátora pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí Karolína Hrbková.

Do klasických žlutých kontejnerů patřily doposud pouze PET lahve, a kdo chtěl, mohl ostatní plasty sbírat do žlutých igelitových pytlů, které byly zdarma k vyzvednutí v Liebiegově vile nebo přímo ve sběrných dvorech, kam pak lidé naplněné pytle odevzdávali. „Možnost třídění plastů do pytlů a jejich odevzdávání do sběrných dvorů však ještě nekončí. Třídit plasty tímto způsobem mohou Liberečané až do 30. listopadu a do tohoto data mohou také získat praktické barevné tašky na třídění odpadu do domácností, které se vydávají v kanceláři našeho odboru,“ uvedla vedoucí Odboru ekologie a veřejného prostoru Petra Farářová Veselá s tím, že v měsíci září mohou tyto tašky získat i děti v soutěži, kterou najdou v příloze posledního vydání Libereckého zpravodaje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

22:42 Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

V následujících měsících bude vznikat nová studie proveditelnosti protipovodňových opatření v městsk…