Plzeň 3: Další sběrné místo vzniklo na Valše

04.03.2021 13:07

Nové místo mají nádoby na tříděný odpad v oblasti osady Valcha. Jedná se o tzv. sběrné místo, kde jsou na jednom místě k dispozici nádoby na recyklovaný odpad - plasty, sklo, papír, elektrošrot, a v budoucnu přibydou i kontejnery na kov, textil, bioodpad a velkoobjemový odpad.

Plzeň 3: Další sběrné místo vzniklo na Valše
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Nové sběrné místo mohou obyvatelé Valchy využívat od začátku letošního roku. Je snadno dostupné osobním autem a najdou ho v blízkosti místa, kde původně nádoby na tříděný odpad byly.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19624 lidí

Původní prostor byl ale nevyhovující, jednalo se o záliv, který slouží jako nástupní místo při zásahu složek IZS a hasičskému záchrannému sboru ke stání vozidel při případném čerpání hasící vody z nedaleké nádrže,“ vysvětluje první místostarosta centrálního plzeňského obvodu Petr Baloun. Nové sběrné místo bude navíc rozšířeno o možnost odkládat další nové druhy tříděného odpadu. 

„Jsme vázáni Koncepcí sběrných dvorů a sběrných míst z roku 2010, která říká, že sběrné místo má být vybudováno v každé okrajové části městského obvodu. Lokalitu jsme vybírali tak, aby byla snadno dostupná a ideálně nedaleko místa, kam byli lidé zvyklí tříděný odpad vyvážet,“ dodává Petr Baloun. Kontejnery jsou nyní umístěny na nově vybudovaných zpevněných plochách. Součástí je i manipulační plocha pro nákladní i osobní vozidla tak, aby neblokovala provoz na pěší a automobilové komunikaci v ulici K Silu. „Při výstavbě sběrného místa nebylo nutné provádět žádné zásadní zásahy do krajiny a nepadl jediný strom,“ zdůrazňuje první místostarosta.

Sběrné místo disponuje nádobami na recyklovaný odpad plast, sklo, papír a nově elektrošrot. Kontejnery na kov, textil a velkoobjemové kontejnery budou k dispozici v brzké době. Situaci bohužel komplikuje současná pandemická situace, kdy není možné kapacitně zvládnout jejich pravidelné vyvážení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Pro celý zbytek roku je odpuštěn poplatek za restaurační předzahrádky

6:32 Jičín: Pro celý zbytek roku je odpuštěn poplatek za restaurační předzahrádky

Na návrh Rady města schválilo Zastupitelstvo města novelu vyhlášky o místním poplatku za užívání veř…