Plzeň 3: Školní rok začal pro děti v mateřinkách na čistých herních prvcích

18.09.2023 16:28 | Tisková zpráva

Začátkem nového školního roku prošly všechny herní prvky na zahradách mateřinek ve třetím městském obvodu důkladnou očistou. Čištění párou zajišťuje Trojka ve školkách už pátým rokem, zároveň se pravidelně kontroluje technický stav herních prvků.

Plzeň 3: Školní rok začal pro děti v mateřinkách na čistých herních prvcích
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

„Náš obvod využívá k čištění horkou vodu a páru o teplotě 90 stupňů, která odstraní z atrakcí a laviček nečistoty jako je špína, lišejník nebo grafity, ale současně herní prvky termálně vydezinfikuje. Právě dnes, 14. září prochází očistou poslední hřiště, a to v areálu 49. mateřské školy,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek s tím, že zcela poprvé zkouší obvod provést čištění začátkem září. „Uvidíme, zda se více osvědčí začátek školního roku nebo se opět vrátíme k jarnímu modelu,“ doplňuje.

Čištění nyní probíhalo ve všech jedenácti mateřských školkách centrálního plzeňského obvodu a také všech pěti odloučených pracovištích.

„U všech herních prvků se také pravidelně kontroluje jejich technický stav, abychom pro děti zajistili bezpečné a čisté prostředí,“ dodává Pavel Šrámek.

Pravidelnou očistou prošla na Trojce také všechna veřejná hřiště. „Všech devadesát veřejných hřišť a pískovišť, které se nachází na území našeho obvodu bylo vyčištěno již v jarních měsících, čištění provádíme vždy jednou ročně,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

reklama

autor: PV

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Lávka na Švédský vrch už slouží občanům

16:29 Cheb: Lávka na Švédský vrch už slouží občanům

Ve středu 27. 9. 2023 byla slavnostně zprovozněna lávka na Švédský vrch. Téměř po sedmi letech byla …