Plzeň 3: Tři zasazené sakury symbolizují partnerství obvodu, města a pivovaru

01.10.2020 14:51

Nově zasazené slivoně sakury a další zeleň budou zdobit prostranství před hlavní branou do Plzeňského Prazdroje. Stromy zasadil Michal Vozobule, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí města Plzně, David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu a manažeři Plzeňského Prazdroje, a. s., Rudolf Šlehofer a Petr Starý.,

Plzeň 3: Tři zasazené sakury symbolizují partnerství obvodu, města a pivovaru
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Jsem rád, že jsme ve spolupráci s městem zkrášlili další část našeho obvodu a že právě tyto tři slivoně sakury symbolizují partnerství obvodu, města a Plzeňského Prazdroje. Doufám, že v takto skvěle nastavené spolupráci budeme pokračovat i v budoucnu, abychom tak mohli vylepšit další místa v našem obvodu, jako je například toto, na které jsme poskytli finance ve výši zhruba 400 tisíc korun,“ řekl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Na zkrášlení tohoto prostranství poskytlo město dotaci z Fondu životního prostředí města Plzně, která byla použita na pořízení stromů, keřů a cibulí rostlin. Městský obvod Plzeň 3 pak poskytnul finance na odstranění původních a náletových dřevin, keřových skupin, na frézování pařezů, úpravu a ošetření terénu, doplnění zeminy, založení záhonů a samotnou výsadbu rostlinného materiálu.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31422 lidí

„Když přišli kolegové z Plzeňského Prazdroje a Městského obvodu Plzeň 3, že vznikl plán na obnovu zeleně před pivovarem, rádi jsme se k tomu připojili. Zastupitelstvo města pak z Fondu životního prostředí uvolnilo pro tento účel 294 tis. Kč. Myslím, že výsledek opravdu stojí za to a město tím získává další prostor s kvalitní zelení. Pevně věřím, že tato spolupráce bude i nadále pokračovat,“ sdělil Michal Vozobule, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí města Plzně.

Pomocí terénních a vegetačních úprav, výsadbou celkem pěti stromů a více než tisíce kusů keřových skupin, růží a cibulovin došlo k zatraktivnění veřejných ploch v dané lokalitě.

„Plzeňský Prazdroj je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR a okolí naší brány nebylo zrovna reprezentativní a vyžadovalo kompletní rekonstrukci. Ta se jednoznačně povedla. Dnešní slavnostní zasazení sakur už je jen pověstnou třešničkou na dortu, protože nejdůležitější na celém projektu je fakt, že jsme se ve velmi krátkém čase dokázali domluvit a najít cestu, jak tuto rekonstrukci společně ufinancovat. Zároveň jeden z vysazených stromů převezmeme pod svůj patronát, v rámci běžícího projektu městské části Plzeň 3, nabízející patronát nad nově vysazenými stromy. Chtěl bych poděkovat městu i městskému obvodu za otevřený přístup a věřím, že ve spolupráci budeme úspěšně pokračovat,“ dodal Rudolf Šlehofer, ředitel oddělení craft&heritage Plzeňského Prazdroje, a. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

21:10 Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

Se stejným zápalem, s jakým vstupují do sportovních utkání, začaly oddíly TJ Agrotec Hustopeče za po…