Plzeň 3 povede další čtyři roky David Procházka (ANO)

20.10.2022 9:18 | Tisková zpráva

Starostou Městského obvodu Plzeň 3 se stal David Procházka (ANO), který tuto funkci zastával i předešlé volební období. Do vedení centrálního plzeňského obvodu jej jednomyslně zvolili zastupitelé na dnešním ustanovujícím zasedání. Od 32 přítomných zastupitelů získal všech 32 hlasů. V čele obvodu dále stojí tři místostarostové.

Plzeň 3 povede další čtyři roky David Procházka (ANO)
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

I. místostarostou byl zvolený Pavel Šrámek (Piráti). Druhým místostarostou se stal Ondřej Ženíšek (TOP 09) a třetím, nově zvoleným místostarostou je Ladislav Nový (STAN). Z 33 zastupitelů utvořilo dvacetičlennou koalici ANO se STAN, Českou pirátskou stranou a TOP 09. Do třinácti opozičních křesel usedli zástupci ODS, KDU-ČSL a PRO Plzeň.

„Věřím tomu, že nová koalice bude věrně pracovat pro občany a podaří se jí přetavit volební sliby ve skutečnost,“ sdělil po svém zvolení starosta David Procházka (ANO), který má zároveň v gesci Odbor správní a vnitřních věcí a Odbor dopravy a životního prostředí.

Prvním místostarostou byl zvolený Pavel Šrámek (Piráti), který má ve své gesci Odbor stavebně právní a investic. Místostarosta Ondřej Ženíšek (TOP 09) povede ekonomický odbor a oblast sociálních služeb a matriky převzal místostarosta Ladislav Nový (STAN).

Dalšími členy devítičlenné rady byli zvoleni: Jiří Weger (ANO), Pavel Zeman (ANO), Jiří Sládek (ANO), Vladimír Krákora (ANO), Radoslav Průcha (ANO).

„ANO má sice v radě výraznou většinu, přesto věříme v konstruktivní spolupráci a pokud by důvěra přece jen někdy nebyla naplněna, koaliční smlouva nám zajišťuje dostatek prostředků k tomu, abychom nebyli přehlasováváni,“ říká I. místostarosta Pavel Šrámek (Piráti).

Předsedou kontrolního výboru ZMO Plzeň 3 se stal Jiří Strobach (PRO Plzeň) a předsedou Finančního výboru Radoslav Průcha (ANO).

Městský obvod Plzeň 3 tentokrát nezvolil předsedy Osadních výborů. Zda jsou výbory potřeba, chce nechat nové vedení na samotných občanech. Společně s omezením počtu komisí může obvod ušetřené peníze investovat nejen do okrajových částí. Jedná se o částku převyšující 50 tisíc korun za každé zasedání jedné komise či výboru. V celkovém součtu se pak za všechny zrušené poradní orgány jedná o částku zhruba 2,5 milionu korun za rok, tedy asi 10 milionů korun za volební období. Obyvatelé se navíc mohou se svými požadavky a připomínkami obracet jak přímo na vedení obvodu, tak přímo na své zastupitele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

komunikace

Jak víte, že když vy teď o důchodové reformě nechcete s vládou komunikovat, že oni pak budou komunikovat s vámi? Není tohle hlavní problém, že se na zásadních věcech nedokážete dohodnout? A ještě jedna věc, s kým budete chtít vládu tvořit, když to odmítáte se SPD a evidentně se stranami SPOLU se na ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Prohlášení k Memorandu o porozumění s Mezinárodní organizací pro migraci

22:28 Znojmo: Prohlášení k Memorandu o porozumění s Mezinárodní organizací pro migraci

V souvislosti s šířením některých zavádějících a nepravdivých informací týkajících se Memoranda o po…