„Zájem o evakuační krizové středisko, stejně tak i o Domov sv. Františka ze strany lidí bez domova, byl v uplynulých velmi mrazivých dnech enormní. Denně střediskem v depu prošlo zhruba 60 až 70 lidí, kterým byly přes den nabídnuty služby nízkoprahového centra a přes noc ubytování, včetně možnosti mít u sebe své psy. Díky intenzivní spolupráci města Plzně a poskytovatelů sociálních služeb se nám podařil splnit hlavní cíl, aby nedošlo k žádnému úmrtí člověka bez domova na ulici. Během provozu ani v jednom ze zařízení nedošlo k žádnému závažnějšímu incidentu, naopak, díky aktivnímu přístupu sociálních pracovníků se podařilo s mnoha klienty navázat intenzivnější kontakt a řešit jejich problémy, které se týkaly zejména absence dokladů, zdravotního stavu, zaměstnání, partnerských vztahů, ubytování,“ řekl iniciátor záměru David Šlouf, radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem.
„Společným projektem střediska v depu se jasně ukázalo, že spolupráce města Plzně a jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb v otázce problematiky bezdomovectví je nejenže možná, ale naopak žádoucí, konstruktivní, efektivní a do budoucna nepochybně nutná. Osobně udělám maximum, abychom pokračovali v takto skvěle nastavené spolupráci,“ doplnil radní David Šlouf. Pomoc v DEPO2015 vznikla díky vzájemné dohodě města, neziskových organizací, se zapojením Městské policie Plzeň, Plzeň 2015 a za součinnosti plzeňského útulku pro psy. Město zajistilo technickou pomoc a zázemí, polní lůžka, židle a podobně, provoz pak neziskové organizace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV