Plzeň: Farmářské trhy startují v sobotu 17. dubna

16.04.2021 20:27

V sobotu 17. dubna se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla. Začínají Plzeňské farmářské trhy. Zhruba čtyřicet prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení envic.

Plzeň: Farmářské trhy startují v sobotu 17. dubna
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány v týdenním intervalu od 17. dubna až do 18. prosince každou sobotu. Farmářské trhy mají svůj domov na náměstí Republiky v Plzni. Začínat se bude vždy v 8 a končit ve 12 hodin. Letošní sezóna začíná vlivem pandemie nemoci covid-19 zhruba o měsíc později, než bylo plánováno.

Další sezóna pořádání Plzeňských farmářských trhů v režimu pandemie nemoci covid-19 nebude jednoduchá. „Po roce startujeme s trhy opět v režimových hygienických opatřeních vlády. V podstatě jsme v tomto režimu již rok. Není to jednoduché ani pro naše prodejce ani pro nás jako pořadatele,“ řekl Tomáš Popp, pořadatel Plzeňských farmářských trhů ze sdružení envic.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16257 lidí

Stánků bude alespoň v prvních měsících méně než obvykle. Při pořádání trhů musí být dodrženo několik hygienických opatření. „Zásadní jsou dvoumetrové rozestupy mezi stánky. Na každém stánku musí být desinfekce. Nebudeme na trhu prodávat žádné občerstvení. Povinností jsou samozřejmě respirátory pro prodejce i pro zákazníky,“ shrmiů Tomáš Popp. Stále však platí, že nakupovat pod širým nebem je bezpečnější než nakupovat v obchodních domech.

Pořadatelé Plzeňských farmářských trhů apelují na návštěvníky trhů, aby na trhy vyslali jednoho maximálně dva zástupce z každé rodiny. „Musíme vydržet a trhy brát skutečně „jen“ jako nákup skvělého jídla. Společenský rozměr farmářských trhů musíme dát stranou do doby, než zvládneme současnou epidemii,“ doplnil Tomáš Popp.

Přes tato opatření budou Plzeňské farmářské trhy plné lokálního, sezónního jídla. Začnou se prodávat sazenice zeleniny i květin. „Na trhu se budou prodávat kozí, ovčí sýry, čerstvé ryby, maso, uzeniny, mošty, víno. Chybět samozřejmě nebude čerstvé pečivo. Přijedou všechny hvězdy Plzeňských farmářských trhů,“ řekl Tomáš Popp.

Plzeňské farmářské trhy podporuje dlouhodobě také primátor města Plzně Martin Baxa. „Na Plzeňské farmářské trhy chodím pravidelně. Mám radost, že startuje letošní sezóna. Loni se pořadatelé výborně vypořádali s opatřeními vlády a trhy měly výbornou úroveň. Plzeňáci nakupující na trhu se chovali příkladně a všechna opatření dodržovali. Děkuji jim za to. Na sobotu si už chystám nákupní košík,“ uvedl primátor Martin Baxa. Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní. „Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta i pan místostarosta trhům fandí a velmi nám pomohli,“ doplnil Tomáš Popp.

Více informací o prodejcích je ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov: Památkově chráněný most ve Starých Dobrkovicích čeká generální rekonstrukce

17:56 Český Krumlov: Památkově chráněný most ve Starých Dobrkovicích čeká generální rekonstrukce

Do konce října potrvá rekonstrukce kamenného mostu přes koryto říčky Polečnice ve Starých Dobrkovicí…