Plzeň: Město má další nástroj pro komunikaci s občany, o prázdninách spustí ChatBot

14.08.2019 18:20 | Zprávy
autor: PV

ChatBot, neboli robot sloužící pro okamžitou komunikaci s občany, bude v průběhu srpna spuštěn na webových stránkách města Plzně www.plzen.eu, stane se součástí oficiálního facebookového profilu západočeské metropole a vyhledají jej také uživatelé oblíbené aplikace Messenger.

Plzeň: Město má další nástroj pro komunikaci s občany, o prázdninách spustí ChatBot
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

Tento počítačový program simulující lidskou konverzaci bude umět rychle pomoct se základní orientací v nejvíce frekventovaných životních situacích, které občané na úřadech řeší. Projekt je součástí konceptu Smart City Plzeň, který má za cíl přinášet chytrá řešení pro lepší život obyvatel západočeské metropole.

„V rámci Smart City vzniká v Plzni celá řada chytrých řešení z různých oblastí, ať už jde o defibrilátory v ulicích, systém zabezpečeného vyzvedávání dětí v družinách, úhradu jízdného bezkontaktní platební kartou nebo třeba wifi pokrytí západočeské metropole. Část projektů cílí také na komunikaci s občanem, například aplikace PlzniTo, která slouží k okamžitému nahlášení závady ve veřejném prostoru. Proces komunikace se snažíme neustále vylepšovat a přidávat nástroje, skrze které můžeme přijímat, ale samozřejmě i sdělovat důležité informace. Věřím, že připravovaný ChatBot bude další pozitivní službou, kterou lidé ocení a budou ji využívat,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…