Plzeň: Město udělí stipendia úspěšným studentům

29.09.2020 16:43

Celkem 200 tisíc korun od města získá deset studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Odměnu obdrží za vynikající studijní výsledky a spolupráci na projektech univerzity s městem, městskými institucemi, výrobními podniky a dalšími subjekty sídlícími na území krajské metropole. Usnesení vzala rada města na vědomí.

Plzeň: Město udělí stipendia úspěšným studentům
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

„Město Plzeň velmi výrazně podporuje studenty vysokých škol, jak Západočeské univerzity v Plzni, tak Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Město má se Západočeskou univerzitou v Plzni uzavřenou Smlouvu o partnerství, v jejímž rámci schválilo v květnu zastupitelstvo města dotaci pro vysokou školu ve výši dva miliony korun. Na stipendia města Plzně v roce 2020 vyčlenilo město finanční částku ve výši 200 tisíc korun. Odměnu získá deset studentů, každý obdrží částku 20 tisíc korun,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Stipendium získají ze Západočeské univerzity v Plzni Daniel Beran, Ondřej Malina, Lenka Kuncová, Zdeněk Frank, Antonín Glac, Josef Ježek, Jan Frank, Martin Mrázek, Karolína Šrámková a z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Lenka Vaňková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Na náměstí Přerovského povstání už nebudou platit parkovací karty

13:07 Přerov: Na náměstí Přerovského povstání už nebudou platit parkovací karty

Změny v systému parkování začnou od ledna platit v Přerově. Z placeného parkování „vypadne“ parkoviš…