Plzeň: Mladí účastníci mezinárodního kempu si prohlédli plzeňskou radnici

16.07.2019 16:04

Několik desítek účastníků mezinárodního kempu mládeže organizovaným Lions Clubem Plzeň – City si v pondělí prohlédlo historickou budovu plzeňské radnice. Před zahájením komentované prohlídky je přivítal primátor Martin Baxa. Mladým lidem z řady evropských zemí, ale například také z Turecka, Indie, Pákistánu, Brazílie, Izraele či Taiwanu, popřál příjemný dvoutýdenní pobyt v Plzni, z něhož si odnesou jen ty nejlepší dojmy. Současně jim primátor také přiblížil historii města Plzně. Lions Club Plzeň – City, jenž vznikl v roce 1992, pořádá kempy mládeže již sedmým rokem.

Plzeň: Mladí účastníci mezinárodního kempu si prohlédli plzeňskou radnici
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Jsem rád, že vás myšlenky lionského hnutí dovádějí do našeho města, jeho návštěva za to určitě stojí,“ řekl v úvodu primátor Martin Baxa. Plzeň představil jako město založené na konci 13. století na zelené louce a jako město bohaté. Že se Plzni dařilo, je podle jeho slov vidět nejen na katolické katedrále dostavěné v 16. století, ale také právě například na budově radnice. „Je první renesanční radnicí v českých zemích. To je dáno tím, že tehdejší měšťané byli natolik bohatí, mohli bychom říci i velkorysí či rozmařilí, že si mohli najmout drahé italské architekty, kteří ji takto navrhli,“ přiblížil primátor. Další důležité období, v němž se Plzni dařilo, přišlo s průmyslovou revolucí. Účastníci prohlídky se dozvěděli o značce Škoda, závodu, jenž vyrostl do strojírenského gigantu evropské úrovně a také o plzeňském pivu. Primátor zmínil i poslední novou etapu rozvoje a vzestupu města Plzně, jež se datuje od roku 1989. „Je to doba svobody, doba přirozeného rozvoje občanské společnosti, která také umožnila, že se do našeho města vrátili Lioni,“ dodal primátor.

Prezident plzeňského Lions Clubu Jaroslav Kojzar doplnil, že Lions Cub Plzeň – City se soustředí na pomoc plzeňským nevidomým a slabozrakým, na jejich podporu pomocí různých akcí získal více než dva miliony korun. Club pořádá hudební matiné, plesy, udržuje spolupráci i s přeshraničními partnery například v Bavorsku a Sasku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Univerzita třetího věku nabízí v novém roce zajímavá témata

13:59 Mladá Boleslav: Univerzita třetího věku nabízí v novém roce zajímavá témata

Mladoboleslavská univerzita 3. věku a volného času seniorů 25. září slavnostně zahájí 17. akademický…