Plzeň: Na radnici odstartovala Tříkrálová sbírka

03.01.2019 19:02

Ve středu 2. ledna odstartovala v mázhauzu plzeňské radnice tradiční Tříkrálová sbírka. Zahájili ji plzeňský primátor Martin Baxa společně s plzeňským biskupem Tomášem Holubem, ředitelem Diecézní charity Plzeň Jiřím Lodrem a ředitelem Městské charity Plzeň Pavlem Janouškovcem.

Plzeň: Na radnici odstartovala Tříkrálová sbírka
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Sbírka potrvá do neděle 13. ledna, v úterý 8. ledna se vypraví na koledu také trojice koledníků ve složení biskup Tomáš Holub, radní města Plzně Martin Zrzavecký a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Považuji si za čest, že tato tradiční sbírka, díky které se v celé České republice vybrali již stovky milionů korun, začíná v Plzni právě v prostorách radnice. Mám radost, že účastníci sbírky mají touhu pomáhat druhým, kteří mají nějaké problémy a pomoc potřebují,“ uvedl primátor Martin Baxa. Poděkoval koledníkům a popřál, ať se jim podaří vybrat do kasiček co nejvíce peněz. K jeho poděkování a přání se připojil také biskup Tomáš Holub.

Do ulic na západě Čech vyrazily tisíce koledníků. Počet tříčlenných skupinek vybavených zapečetěnou kasičkou je v Plzeňské diecézi, která zhruba zahrnuje území Plzeňského a Karlovarského kraje, přes jedenáct set, jen v Plzni je jich více než stovka. Loni vynesla na území diecéze přes pět milionů korun.

Část vybraných peněz jde na celostátní nebo mezinárodní projekty charity, pětašedesát procent zůstává v daném místě. V západočeské metropoli se z vybraných peněz například podpoří charitní ošetřovatelská služba, osobní asistence, sociálně slabé děti, bezdomovci a další potřebné projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Dvě stavby u Vítězné finišují, jedna je na počátku

11:11 Sokolov: Dvě stavby u Vítězné finišují, jedna je na počátku

Tři stavby najdeme v současnosti v Sokolově na relativně nevelkém prostoru kolem sídlišti Vítězná. D…