Plzeň: Natáčení kampaně StarDance přináší dopravní změny

25.08.2019 13:58

Už dnes se v centru Plzně začíná natáčet kampaň k podzimní desáté řadě oblíbeného pořadu České televize StarDance X …když hvězdy tančí. Vůbec poprvé v historii známé taneční soutěže vzniknou její úvodní znělka a doprovodná videa v exteriéru, a to přímo v ulicích západočeské metropole. Lokalitu obsadí až 180 lidí z řad účinkujících, komparzistů a natáčecího štábu. V souvislosti s natáčením budou přijata některá dopravní opatření.

Plzeň: Natáčení kampaně StarDance přináší dopravní změny
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Ve dnech 25. až 30. srpna (do 18 hodin) bude zcela uzavřena Veleslavínova ulice v úseku Rooseveltova ulice a Sedláčkova ulice, zcela uzavřena bude také Dominikánská ulice v úseku sady 5. května a náměstí Republiky. Naopak po dobu platícího opatření budou zobousměrněny sady 5. května a také Sedláčkova ulice v úseku od sadů 5. května ke křížení s Veleslavínovou ulicí. Zobousměrněna bude v úseku sady 5. května a náměstí Republiky také Rooseveltova ulice. MHD bude jezdit beze změny.

„O uskutečnění natáčení v Plzni jsme jednali se zástupci České televize a představiteli vedení města více jak dva týdny. Hlavním problémem byl současný počet uzavírek a skutečnost, že natáčení přinese uzavírky další. Snažili jsme se však nalézt nejlepší řešení jak pro místní obyvatele, tak i filmaře. Hledali jsme nejvhodnější variantu objížděk, která by udržela plynulost dopravy v centrální části města a současně neomezila rezidenty v řešených oblastech, stejně tak ani chodce. Díky zobousměrnění sadů 5. května se dokonce předpokládá, že provoz bude plynulejší. Během natáčení bude i nadále ve filmaři obsazených ulicích umožněn průjezd pro zásobování a částečně i dopravu,“ uvedla Radka Šámalová z Regionální Filmové Kanceláře Plzeňského kraje. Do plně uzavřených úseků ulic budou mít povolen vstup pouze rezidenti, na koncích zavřených úseků bude toto kontrolovat ochranka.

Pro město představuje natáčení významnou událost, ať již z pohledu unikátnosti vznikající znělky a celé kampaně, jež spočívá v dosazení tanečníků a samotného natáčení přímo do ulic, tak i z pohledu jmen tvůrců, kteří za desátým dílem pořadu stojí. Režisérem je Tomáš Bařina, který byl v letošním roce nominován na cenu Český lev za seriál Vzteklina a v minulosti režíroval například filmy Bobule či Román pro muže. Kameru zastoupí Tomáš Sysel, též nominovaný na Českého lva za snímek Toman.

Úplná uzavírka Veleslavínovy a Dominikánské ulice

„K nápadu natočení znělky i kampaně pro letošní ročník mě inspiroval film a muzikál Zpívání v dešti. Do této doby se znělky natáčely jen v interiérech nebo ve studiu, ale mě fascinovala kombinace deště, města a lidí v něm. StarDance je sice o eleganci a tanci, ale lákalo mě do tohoto formátu plného lesku vsunout i pocit naprosto všedních a běžných situací na ulici, které tanec promění v něco neobvyklého,“ vysvětlil režisér Tomáš Bařina. Volba plzeňských ulic byla od počátku hledání natáčecí lokace jasná, ať již z pohledu jednotné architektury budov v centru města, tak i vzhledem k jejich jednotnému profilu a městskému rázu. Během natáčení se budou ulice uměle zadešťovat, žádné větší zásahy do ulic však natáčecí štáb neplánuje.

Na tanečním parketu se opět utká deset párů, vždy v kombinaci známá osobnost a profesionál. V desáté sérii StarDance X se mohou diváci těšit například na rybáře a moderátora Jakuba Vágnera, zpěváka Ondřeje Ládka, známého hlavně pod pseudonymem Xindl X, herce Miroslava Hanuše, blogera Karla “Kovy” Kováře, spisovatelku Radku Třeštíkovou, biatlonistku Gabrielu Koukalovou a mnohé další osobnosti z řad českých zpěváků a herců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Město a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření

21:23 Brno: Město a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření

S blížícím se svátkem Všech svatých míří na brněnské hřbitovy čím dál více návštěvníků. Město Brno a…