Plzeň: Oběti druhé světové války si připomněla Doubravka

17.04.2019 16:02

Památku obětí spojeneckých náletů na Plzeň na konci druhé světové války a oběti dané války si ve středu 17. dubna připomněli občané Doubravky společně se zástupci města Plzně, Městského obvodu Plzeň 4, Krajského vojenského velitelství Plzeň a zástupců Československé obce legionářské. Město Plzeň na pietních aktech v Sousedské a Jateční ulici zastupoval vedoucí oddělení krizového řízení Magistrátu města Plzně Jiří Karas.

Plzeň: Oběti druhé světové války si připomněla Doubravka
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň
reklama

Starosta Doubravky Tomáš Soukup připomněl ve svém projevu, že druhá světová válka byla nejhorším válečným konfliktem v dějinách lidstva a že si tento konflikt jako oběti vyžádal z celkového počtu dvě třetiny civilního obyvatelstva, kterým byla právě věnována vzpomínka u pomníků v Sousední a Jateční ulici. Po položení květin uctili přítomní oběti minutou ticha.

Památku padlých československých letců z Plzně Doubravky si mohou občané připomenout i v pátek 3. května v prostranství Habrmanova parku od 14 hodin.

Pietní setkání na Doubravce je společně s pietním aktem v Liticích (čtvrtek 25. dubna od 16:30 hodin) předzvěstí blížících se Slavností svobody 2019, které se uskuteční od 3. do 6. května. Nebudou chybět již tradiční besedy s veterány, Convoy of Liberty, dobové kempy, mnoho dalších vzpomínkových setkání a bohatý doprovodný program.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Žáci na ZŠ Havlíčkova se sami vložili do řešení problému

6:32 Litoměřice: Žáci na ZŠ Havlíčkova se sami vložili do řešení problému

Letošní Školní fóra na litoměřických základních školách jsou za námi. Jejich účastníci, zástupci tří…