Na sestavování dvouletého programu se podílela odborná pracovní skupina, která vycházela nejen z policejních statistik, ale také z hodnocení koncepce prevence kriminality v letech 2008 až 2011 a z identifikace silných a slabých stránek v této oblasti.
Největšími hrozbami v Plzni je podle koordinační skupiny prevence kriminality například trestná činnost související s pracovní migrací, selhávání základní role rodiny včetně snižující se ekonomické soběstačnosti a také nesystematické financování preventivních programů a služeb. „Nejen tyto skutečnosti hrály roli při sestavování priorit programu prevence kriminality. Mezi slabé stránky patří také nedostatek resocializačních programů pro lidi vracející se z výkonu trestu, nedostatečný počet zařízení, které pracují s dětmi ohroženými sociálně patologickými jevy, nízká finanční a právní gramotnost obyvatel nebo chybějící dostupné bydlení pro lidi s nízkými příjmy,“ pokračuje ve výčtu faktorů Robert Houdek, radní pro bezpečnost.
Plán tvoří šest priorit. Swot analýza ukázala, že se v Plzni zvyšuje počet sociálně rizikových rodin, ve kterých žije dítě s rozvíjející se anebo diagnostikovanou poruchou chování. „V této souvislosti chceme posilovat žádoucí aktivity, jako jsou vzdělávací, zážitkové programy pro děti a mládež, poradenství a terapeutická podpora a preventivní programy na školách,“ uvádí Andrea Gregorová, manažerka prevence kriminality.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu