Plzeň opravila dům na hrázi, vylepšila základnu pro aktivity dětí a mládeže

23.02.2019 13:46

lzeň dokončila kompletní rekonstrukci svého objektu u hráze Seneckého rybníka v rekreační oblasti Bolevecké rybníky. Díky investici za více než 14 milionů korun tam městu vznikla kvalitní základna pro volnočasové, výchovné a výukové aktivity dětí a mládeže.

Plzeň opravila dům na hrázi, vylepšila základnu pro aktivity dětí a mládeže
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

V přízemí objektu je plnohodnotná školka a prostor pro setkávání různých spolků a sklady, v dalších patrech jsou učebny, herny a dílny pro zájmové subjekty, tedy především skauting. Součástí úprav byla i vestavba podkroví.

„Jedná se o objekt, který využívá organizace Junák – český skaut, konkrétně středisko Stopa Plzeň. V přízemí organizace provozovala lesní školku a v ostatních prostorách byly klubovny a sklady. V objektu se nacházelo též zázemí pro pořádání větších akcí, proto byl vybaven kuchyní a dostatečnou kapacitou sociálního zázemí. Kompletní rekonstrukcí jsme prostory zkvalitnili a také jsme rozšířili možnosti volnočasového vyžití,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Budova u hráze Seneckého rybníka po rekonstrukci
(foto - Správa veřejného statku města Plzně)

Podle náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michala Vozobule se stavebními úpravami využití objektu nezměnilo. „Stavebně došlo hlavně ke změně vnitřního schodiště a k redesignu fasády. S tím souviselo také zrušení falešné mansardy a narovnání střechy. V přízemí je objekt obohacen o zasklenou zimní zahradu. Myslím, že se jedná o zajímavou modernizaci, která do tohoto prostoru přesně zapadá,“ přiblížil Michal Vozobule. Projekt měla na starost Správa veřejného statku města Plzně, realizaci provedla firma AVS STAV s. r. o.

Součástí objektu jsou školka, prostory pro setkávání spolků, sklady, učebny, herny a dílny. Možnosti využití se zvýšily i díky vestavbě podkroví. „Uvažuje se o přednáškových programech a sezonním intenzivním využívání. Rekonstrukce má poukazovat na ekologickou architekturu. Dominují přírodní materiály,“ dodal Václav Franče ze Správy veřejného statku města Plzně. Kromě toho, že objekt slouží jako skautská základna, konají se tam i akce pro veřejnost, v létě řada příměstských táborů a podobně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Cyklisté a koloběžkáři si mohou vybrat místo pro stojany

16:31 Olomouc: Cyklisté a koloběžkáři si mohou vybrat místo pro stojany

Do interaktivní mapy mohou cyklisté a majitelé koloběžek vložit svůj podnět na umístění nových stoja…