Plzeňané se příští rok dočkají moderních tramvají od Škody Transportation

22.11.2019 18:46

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) nakoupí po 20 letech tramvaje opět z plzeňského koncernu společnosti Škoda Transportation. Na první dva kusy tramvaje 40 T (ForCity Smart) se Plzeňané mohou těšit ve druhé polovině příštího roku.

Plzeňané se příští rok dočkají moderních tramvají od Škody Transportation
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Moderní velkokapacitní vozy budou nasazované na linky 2 a 4. Náklady na pořízení jedné tramvaje Škoda 40 T jsou 55 milionů korun, celková hodnota kontraktu v případě využití opce může být více než jedna miliarda korun.

„Modernizaci tramvajového vozového parku jsme začali už letos tramvajemi EVO2 ušitými na míru přepravním potřebám linky 1, tříčlánkové velkokapacitní vozy 40 T začnou zpříjemňovat cestování na zbylých dvou linkách. Jedná se o plně klimatizované tramvaje s automatickým zavíráním dveří, které zajistí teplotní komfort jak v horkých letních měsících, tak i v mrazivých dnech během zimy. Pokud totiž některými dveřmi několik sekund nikdo neprojde, automaticky se uzavřou. Další cestující si je může opět otevřít stiskem tlačítka, což zabrání zbytečnému tepelnému úniku a ušetří mnoho elektrické energie,“ popsal nové vozy generální ředitel PMDP Jiří Ptáček.

Tramvaj

Tramvaje ForCity Smart, dlouhé 29 metrů, budou obousměrné, aby mohly postupně nahradit vozy typu KT8, které byly zatím nepostradatelné při výlukách a provozních mimořádnostech. PMDP budou prvním dopravním podnikem v České republice s vozidly této koncepce a zároveň se v případě dodání všech vozů stane Plzeň prvním městem se zcela nízkopodlažním vozovým parkem tramvají.

„Tyto zcela nízkopodlažní vozy budou vedle pohodlnějšího interiéru výrazně tišší, umožní nákup jízdenky bankovní kartou už na všech odbavovacích zařízeních a bezpečnost cestujících i našich zaměstnanců podpoří vnitřní kamerový systém,“ řekl Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplnil: „V neposlední řadě budou tramvaje komfortnější i pro řidiče.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Tři zebry v blízkosti školy jsou nasvětleny, cesta přes silnici je tak bezpečnější

21:04 Přerov: Tři zebry v blízkosti školy jsou nasvětleny, cesta přes silnici je tak bezpečnější

Podzimní a zimní příšeří, brzká tma, rovná cesta podél nákupního centra, která láká k rychlejší jízd…