Praha 5: Komponovaný pořad o Květě Fialové v Komunitním centru Prádelna

13.06.2019 8:38

Na čtvrtek 13. června 2019 připravila Mgr. Libuše Papírníková v Komunitním centru Prádelna další komponovaný pořad z cyklu věnovaného významným a výrazným osobnostem nejen uměleckého a kulturního života. Tentokrát se bude týkat Květy Fialové.

Praha 5: Komponovaný pořad o Květě Fialové v Komunitním centru Prádelna
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Po Stelle Zázvorkové a pásmu o světoznámé šansoniérce Edith Piaf se tak jedná o třetí setkání, určené především seniorům, během nichž se návštěvníci seznámí s životem a tvorbou vybraných osobností, ale především je jim nabídnuto prožít intenzivní a emocionálně silný zážitek. Autorka těchto pořadů totiž působivě kombinuje formálně různorodé postupy – vyprávění, recitaci, emotivní hudbu, bohatý obrazový doprovod a audiovizuálními vstupy. Vytváří tím takřka meditativní atmosféru, umožňující vnitřní propojení s osobností a jejím životním příběhem. Pro většinu návštěvníků se tak jedná o jedinečný, svým způsobem filozoficko-duchovní zážitek, rozjímání o životě, stáří i smyslu existence, který v nich doznívá ještě dlouho po skončení pořadu. Alespoň s podobnými pocity odcházela většina seniorů z předchozích dvou setkání.

S nápadem na pořádání komponovaných pořadů o známých osobnostech kulturního světa, které budou koncipovány především pro seniorské publikum, přišel radní JUDr. Petr Lachnit. Jelikož zároveň chtěl, aby se jednalo o originální pásma, přesahující pouhé představení životních mezníků vybraných umělců, oslovil Mgr. Libuši Papírníkovou, jež měla s přípravou a realizací podobných vystoupení dlouholeté zkušenosti. A tento záměr se opravdu vydařil. Již první pásmo o Stelle Zázvorkové potvrdilo vysokou kvalitu, netradiční pojetí i zájem ze strany seniorů. Předpokládám, že setkání, věnované Květě Fialové, bude též velmi výrazné. Ač neměla vůbec lehký a jednoduchý život, Květa Fialová vždy říkala, jak miluje stáří a jak je krásné. Věřila, že po smrti se lidská duše vrátí v podobě květiny. „Já zase věřím, že tuto její květinu nám Libuše Papírníková vyčaruje 13. června,“ zamýšlí se radní JUDr. Petr Lachnit.

reklama

autor: PV

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turnov: Do konce března je možné žádat o výjimku k nočnímu klidu

19:26 Turnov: Do konce března je možné žádat o výjimku k nočnímu klidu

Noční klid je ze zákona stanoven mezi 22. a 6. hodinou. Žádosti o povolení výjimky pro rok 2024 je m…