Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka obnovují provoz 22. června a chystají letní program

01.06.2020 8:36

„Život společnosti se s ústupem pandemie postupně obnovuje, byť mnohé nezůstane beze změn. V souvislosti s uvolňováním opatření budou 22. června 2020 opět uvedeny do omezeného provozu komunitní centra Prádelna a Louka v podobě tzv. kontaktních dnů, od výše uvedeného pondělí do pátku 26. června 2020,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka obnovují provoz 22. června a chystají letní program
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna

Senioři budou moci navštívit iKavárnu/iČajovnu, Freeshop, poradit se s případnými technickými problémy v oblasti digitální techniky stejně jako se pochlubit výsledky svého samostudia, například v oblasti digitální fotografie apod. Uskuteční se také setkání s kreativním tvořením nebo vyhodnocení on-line výtvarné soutěže. Jelikož od následujícího týdne již začínají první příměstské tábory pro děti a mládež, které jsou tradiční součástí letního programu, bude také příležitost seznámit se s tímto programem a přihlásit na jednotlivé aktivity jako výlety apod.

V případě vhodného počasí je možnost, po dohodě s lektorem a za dodržení pokynů Ministerstva zdravotnictví, cvičení a pohybových aktivit pro přihlášené účastníky v přilehlém parku Komunitního centra Prádelna. Na středu 24. června je pak připravena vycházka Prahou pod vedením kvalifikovaného průvodce. Přihlásit se na ní lze e-mailem: kcpradelna@seznam.cz nebo telefonicky: 775 788 098.

Na všechny aktivity je omezená kapacita účastníků a nutnost dodržovat aktuální pokyny k ochraně zdraví - při vstupu do budovy mít zakrytá ústa a nos, používat dezinfekci a věnovat zvýšenou pozornost hygieně. Z důvodu regulace množství návštěvníků a dodržování bezpečných odstupů se tak zájemci o návštěvu komunitních center musí předem přihlásit, nejlépe e-mailem: kcpradelna@seznam.cz / kclouka@seznam.cz, popř. telefonicky 775 788 098 / 775 788 006. Zároveň bude z výše uvedených důvodů letní semestr pravidelných kurzů pro seniory dokončen v distanční podobě formou on-line lekcí, zasílaných přihlášeným účastníkům, stejně jako v předchozích měsících.

Tedy ani v týdnu po znovuotevření komunitních center nebudou v jejich prostorách probíhat žádné pravidelné kurzy pro seniory. Ty začnou až v pondělí 31. srpna 2020 se začátkem nového semestru, kdy by měl být provoz obou komunitních centrech již zcela navrácen do běžného režimu. Stávající účastníci se přihlásí na první hodině dle rozpisu, který bude zveřejněn, zájemci o zbývající volná místa se mohou registrovat e-mailem nebo telefonicky na výše uvedených kontaktech.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Stavební firma začne v lednu s rekonstrukcí budovy na náměstí TGM 16

22:09 Přerov: Stavební firma začne v lednu s rekonstrukcí budovy na náměstí TGM 16

Smlouva na rekonstrukci budovy na náměstí TGM 16 byla oficiálně podepsána. Svými podpisy ji potvrdil…