Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka obnovují provoz 22. června a chystají letní program

01.06.2020 8:36

„Život společnosti se s ústupem pandemie postupně obnovuje, byť mnohé nezůstane beze změn. V souvislosti s uvolňováním opatření budou 22. června 2020 opět uvedeny do omezeného provozu komunitní centra Prádelna a Louka v podobě tzv. kontaktních dnů, od výše uvedeného pondělí do pátku 26. června 2020,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka obnovují provoz 22. června a chystají letní program
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna

Senioři budou moci navštívit iKavárnu/iČajovnu, Freeshop, poradit se s případnými technickými problémy v oblasti digitální techniky stejně jako se pochlubit výsledky svého samostudia, například v oblasti digitální fotografie apod. Uskuteční se také setkání s kreativním tvořením nebo vyhodnocení on-line výtvarné soutěže. Jelikož od následujícího týdne již začínají první příměstské tábory pro děti a mládež, které jsou tradiční součástí letního programu, bude také příležitost seznámit se s tímto programem a přihlásit na jednotlivé aktivity jako výlety apod.

V případě vhodného počasí je možnost, po dohodě s lektorem a za dodržení pokynů Ministerstva zdravotnictví, cvičení a pohybových aktivit pro přihlášené účastníky v přilehlém parku Komunitního centra Prádelna. Na středu 24. června je pak připravena vycházka Prahou pod vedením kvalifikovaného průvodce. Přihlásit se na ní lze e-mailem: kcpradelna@seznam.cz nebo telefonicky: 775 788 098.

Na všechny aktivity je omezená kapacita účastníků a nutnost dodržovat aktuální pokyny k ochraně zdraví - při vstupu do budovy mít zakrytá ústa a nos, používat dezinfekci a věnovat zvýšenou pozornost hygieně. Z důvodu regulace množství návštěvníků a dodržování bezpečných odstupů se tak zájemci o návštěvu komunitních center musí předem přihlásit, nejlépe e-mailem: kcpradelna@seznam.cz / kclouka@seznam.cz, popř. telefonicky 775 788 098 / 775 788 006. Zároveň bude z výše uvedených důvodů letní semestr pravidelných kurzů pro seniory dokončen v distanční podobě formou on-line lekcí, zasílaných přihlášeným účastníkům, stejně jako v předchozích měsících.

Tedy ani v týdnu po znovuotevření komunitních center nebudou v jejich prostorách probíhat žádné pravidelné kurzy pro seniory. Ty začnou až v pondělí 31. srpna 2020 se začátkem nového semestru, kdy by měl být provoz obou komunitních centrech již zcela navrácen do běžného režimu. Stávající účastníci se přihlásí na první hodině dle rozpisu, který bude zveřejněn, zájemci o zbývající volná místa se mohou registrovat e-mailem nebo telefonicky na výše uvedených kontaktech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků

21:20 Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků

Poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb obdrželi zásoby respirátorů a nanoroušek, které jim ma…