Praha 5: Pečovatelská služba Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nově na Barrandově

20. 7. 2020 9:15

„Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 otevřela v pondělí 13. července 2020 nové detašované pracoviště pečovatelské služby. Najdete jej na poliklinice Barrandov, Krškova 807/21, v přízemí, zadní vchod budovy,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Pečovatelská služba Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nově na Barrandově
Foto: Praha 5
Popisek: Kancelář pečovatelské služby CSOP Praha 5 na Barrandově
reklama

Ve spolupráci s městskou částí Praha 5 byly zrekonstruovány prostory pro toto nové pracoviště a zároveň byly splněny návštěvníkům jejich požadavky hlavně na bezbariérovost a dostupnost těchto služeb. V prvé řadě je zajištěn komfort pro všechny zájemce o tyto služby, spočívající ve vybudování samostatného vchodu do kanceláře pečovatelské služby a oddělené čekárny přímo v přízemních prostorách zadní části polikliniky. V suterénních prostorách bylo zároveň vybudováno pracoviště pro pečovatelky se zázemím.

Se stárnutím populace se zvyšuje potřeba široké nabídky služeb právě pro seniory, kteří se chtějí vzdělávat, sportovat, cestovat, tvořit, setkávat se, společně prožívat a nebýt sám a žít aktivně.

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (dále jen „CSOP Praha 5“) prostřednictvím svých komunitních center Prádelna a Louka v současné době uspokojí aktivitami a programy snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Pokud se však snižují a zhoršují možnosti a podmínky vést aktivní život, zhoršuje se částečně nebo i úplně soběstačnost a sebeobslužnost, je možné obrátit se na pečovatelskou službu. Každým rokem se zvyšuje zájem ze strany veřejnosti o tyto služby. Naše pečovatelská služba dlouhodobě zajišťuje poměrně velkou část klientů i z Barrandova a okolí.

Myšlenka rozšíření nabídky právě této služby, jít za těmi, kteří pomoc potřebují, vycházela samozřejmě také z jednání a setkávání se seniorskou veřejností, z jejich přání a požadavků dostupnosti pečovatelské služby přímo v lokalitě Barrandova a okolí. A tak plníme smysl této myšlenky být nablízku těm, kteří nás potřebují nebo o nás zatím nevědí. Právě dostupnost je klíčovým momentem v situacích, se kterými se zejména seniorská veřejnost mnohdy potýká.

Někdy se přímo doslova hraje o čas. Proto nyní mají občané na Barrandově a okolí svůj profesionální tým pečovatelek s koordinátorkou Martinou Skálovou a sociální pracovnicí Mgr. Markétou Čechovou. Mohou se na ně obrátit ti, kteří potřebují poradit, zkonzultovat svou situaci či přímo požádají o zajištění pomoci například s péčí o domácnost, nákupy, dovozem a přípravou jídla, hygienou, úklidem, doprovodem k lékaři, na jednání nebo s doprovodem ven na vycházku, s přepravou Taxíkem Maxíkem apod.

Poradenství a pomoc poskytneme i rodinám, které pečují o svého blízkého. Konzultační hodiny pro veřejnost jsou:
pondělí 8 - 12, 13 - 15:30 hodin
středa 8 - 12, 13 - 16:30 hodin.
Kontaktovat nás můžete na telefonu 775788002 p. Čechová, nebo 775788078 p. Skálová, nebo e-mailem csop5@volny.cz. Najdete nás na stránkách ZDE.

Seniorská veřejnost se zde také může informovat o dalších službách pro seniory a aktivizačních programech a akcích, které pro ně Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 nabízí ve svých komunitních centrech Prádelna a Louka.

Počítejte s námi, jsme vám pořád nablízku a těšíme se na vás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Nové odběrové místo v centru města otevřel dnes Český červený kříž

14:51 Liberec: Nové odběrové místo v centru města otevřel dnes Český červený kříž

Český červený kříž dnes otevřel nové odběrové místo antigenního testování na covid-19 přímo v centru…