Praha 5: Petr Lachnit a Martin Slabý zahájili Mikulášskou nadílku hlavně pro pejsky

10.12.2018 8:36

Centrum výcviku psů pro postižené, nezisková organizace Helppes, pořádalo v sobotu 8. prosince s podporou Městské části Praha 5 Mikulášskou pro hodné (i zlobivé) pejsky.

Praha 5: Petr Lachnit a Martin Slabý zahájili Mikulášskou nadílku hlavně pro pejsky
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit, ředitelka Helppes Zuzana Daušová a místostarosta Martin Slabý
reklama

Originální mikulášská besídka se letos konala již pošestnácté. Ojedinělá akce umožňuje majitelům vodicích a asistenčních psů vyzkoušet si různé soutěžní disciplíny v rámci tradičních soutěží na Mikulášské, a zpestřit tak sobě a svým pomocníkům den nevšední zábavou. Záštitu nad akcí převzali radní JUDr. Petr Lachnit a zástupce starosty Martin Slabý.

Ředitelka Centra, paní Zuzana Daušová, zahájila nevšední dopoledne poděkováním všem sponzorům akce a zároveň vyzdvihla tradičně dobrou a pro akce organizace Helppes významnou podporu Městské části Praha 5. Radní Petr Lachnit zdůraznil ojedinělost soutěže jako volnočasové příležitosti, kterých pro handicapované spoluobčany v posledních letech značně ubývá.

Aktivní zábava pro handicapované

Poté Mikuláš s Andělem a Čertem rozdali bohatou nadílkou hodným, ale i zlobivým pejskům (tak jak zhodnotili psí chování jejich páni) a začala soutěžní část dne. Soutěže byly připraveny tak, aby mohli společně soutěžit zdraví i postižení majitelé psů (zde nutno dodat, že perfektně vycvičení vodicí a asistenční psi byli v jasné výhodě proti psům-kamarádům, z nichž někteří rozhodně nejsou k aktivní pomoci svým majitelům vedeni). V některých disciplínách v rámci Mikulášského sedmiboje se setřely rozdíly mezi soutěžícími, pokud jde o různá postižení, takže při některých disciplínách bylo nutno sedět na vozíku nebo mít zavázané oči a pohybovat se v prostoru.

Mikulášská se stala další z řady vydařených benefičních akcí neziskové organizace Helppes ve spolupráci s Městskou částí Praha 5, při kterých se nenásilným způsobem daří spojit aktivní zábavu pro handicapované občany s názornou ukázkou smyslu a významu práce Centra výcviku psů pro postižené Helppes, jehož hlavním posláním je výchova a výcvik asistenčních, státem nedotovaných psů, kteří jsou pro své majitele nepostradatelnými pomocníky v běžných životních situacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

10:13 Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

Štědrá podpora volnočasové a spolkové činnosti ze strany vyškovské radnice pokračuje.