Praha 5: Petr Lachnit zahájí Den neziskových organizací na Andělu

06.09.2016 9:18 | Zprávy
autor: PV

Radnice Prahy 5 již poosmé podpořila projekt, ve kterém veřejnosti představuje neziskové organizace. V centru Smíchova se s nimi mohou občané seznámit ve čtvrtek 8. září od 11 do 17 hodin.

Praha 5: Petr Lachnit zahájí Den neziskových organizací na Andělu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit

Moderování celého dne se ujal radní Petr Lachnit a vedoucí sociálního odboru Rudolf Rubeš, kteří jednotlivé organizace a jejich zástupce představí veřejnosti. Den neziskového sektoru proběhne v několika tematických okruzích: sociální oblast a zdraví, výchova a vzdělání, humanitární pomoc, lidská práva a národnostní menšiny a dobrovolnictví. Řada z přítomných organizací pak působí v roli záchranné sítě v případech životní nouze na celém území Prahy 5.

Jak uvádí radní JUDr. Petr Lachnit: „Dnešní doba je posedlá vytvářením zisku. Téměř jako anachronismus pak působí lidé, kteří nechtějí dosahovat zisku, ale chtějí pomáhat druhým. Jejich jediným ziskem je vědomí obecné prospěšnosti. To je dokáže uspokojit a být pro ně dostatečnou odměnou. Připadá vám to jako pohádka? Můžete se přesvědčit na vlastní oči právě na Dnu neziskových organizací v Praze 5 na pěší zóně Anděl. Tímto dnem se úřad městské části pokusil alespoň trochu odměnit řady dobrovolníků a nadšenců pracujících v neziskovém sektoru a současně ukázat našim spoluobčanům, v jakých všech oblastech a s jakými výsledky tyto organizace pracují. Cílem akce je zvýšit osvětu o fungování neziskových organizací na Praze 5 a informovat o nabídce sociálních služeb. Den neziskových organizací má dlouhodobý přínos pro Prahu 5 a její obyvatele.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …