Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu Papírová krajina v Komunitním centru Prádelna

07.02.2018 9:17

Radní JUDr. Petr Lachnit zahájil v pondělí v Komunitním centru Prádelna výstavu výtvarných děl Milana Pokorného "Papírová krajina". Po skončení vernisáže návštěvníci smíchovského komunitního centra dlouho diskutovali s vystavujícím autorem. Výstavu můžete shlédnout do 13. března 2018.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu Papírová krajina v Komunitním centru Prádelna
Foto: Josef Endal
Popisek: Malíř Milan Pokorný (vlevo) s radním Petrem Lachnitem

Únorová výstava ve smíchovském komunitním centru nese název „Papírová krajina“ a podle svého autora je přemítáním o klasické krajinomalbě, ukotvené v dnešní době a pokusem o odpověď na otázku - nakolik je papír nosné médium při tvorbě obrazu? Milan Pokorný se nespokojil s „omezením“ historií ověřeného a plnohodnotného principu koláže a příbuzných technik. Chce papírem „malovat“, a v souvislosti s tím vyvstávají další otázky. Lze vyjádřit nekonečný prostor, genezi prolákliny, tvarování pocitů? Unese nás všechny krajina, kterou obýváme, a potažmo i krajina v nás?

Milan Pokorný se narodil v roce 1959, při studiu na FA ČVUT se v Ústavu výtvarné tvorby (pod vedením docenta Jaroslava Kříže) seznámil s problematikou výtvarného díla. To, podpořeno přednáškami a semináři Jiřího Ševčíka a Rostislava Šváchy, ovlivnilo jeho následné životní putování za uměním - nejprve do Divadla na Vinohradech a poté k Československým cirkusům a varieté. Od roku 1992 pracuje v polygrafii. V letech 2012 až 2016 byl členem Nového sdružení pražských umělců. V roce 2017 byl přijat mezi členy Asociace jihočeských výtvarníků a do FF16, což je volný spolek výtvarníků, jehož členové postihují širokou plejádu výtvarných oborů.

„Výtvarné práce Milana Pokorného i osobní setkání s ním během zahájení výstavy pro mne bylo přínosným a inspirativním zážitkem. Vystavené výtvarné práce přímo vybízejí k procházce krajinami vnitřních světů" uvádí radní JUDr. Petr Lachnit a dodává "Výstavní činnost coby součást aktivit našeho komunitního centra Prádelna plně podporuji, neboť se jedná o další funkční model komunitně kulturní činnosti v moderním pojetí sociální práce. Navíc výstavy představují kulturní i společenské obohacení nejširší veřejnosti.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Čtyři městské objekty budou napojeny na centrální vytápění

19:06 Litoměřice: Čtyři městské objekty budou napojeny na centrální vytápění

Výkopovými pracemi v Eliášově ulici začala realizace plánovaného připojení k systému vytápění a dodá…